Akcesoria łazienkowe – przegląd ofertowy

Choć w łazience spędzamy relatywnie mało czasu w ciągu całego dnia, to wciąż jest to pomieszczenie niezwykle istotne dla naszego komfortu oraz standardu życia. Dlatego warto zadbać o to, by zostało zaopatrzone we wszelkiego rodzaju akcesoria, niezbędna do utrzymania czystości i zaspokojenia naszych potrzeb fizjologicznych. W ostatnich latach rynek wyposażenia łazienek bardzo dynamicznie się rozwija, wprowadzając nowe rozwiązania.

Prysznic

To powszechnie stosowane rozwiązanie, stanowiące alternatywę dla tradycyjnej wanny. Umożliwia szybkie i wygodne umycie się bez tracenia czasu i marnowana wody. Ponadto prysznic nie zajmuje dużo miejsca, co czyni z niego jedyne rozwiązanie dla małych i dużej części średnich łazienek. Prysznic możemy wykonać na kilka różnych sposobów. Popularnym rozwiązaniem jest kupno pełnej kabiny o zaokrąglonych drzwiach – są one dość tanie i proste w montażu. W większych łazienkach często wykonuje się specjalne wnęki prysznicowe, które zamyka się jedynie przy użyciu szczelnych drzwi. Typowym elementem wyposażenia prysznica jest brodzik, czyli płytka niecka wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego, do której spływa woda. Innym rozwiązaniem jest niecka wykonana z płytek ceramicznych ułożonych tak, by tworzyły spadek do odpływu wody. Brak brodzika w takim prysznicu sprawia, że jest to świetne rozwiązanie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Wanna

Pozwala nie tylko utrzymać czystość – może być również miejscem dla relaksu. Współcześnie rynek wanien jest bardzo zróżnicowany, obejmuje nie tylko egzemplarze o prostych, prostokątnych kształtach, ale również zbiorniki okrągłe, półokrągłe, przeznaczone dla więcej niż jednej osoby i wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak masaż wodny. Wanna niestety nie sprawdzi się w bardzo małych łazienkach – jeśli jednak posiadamy dość miejsca, możemy jej funkcjonalność połączyć z prysznicem. Wystarczy, że zamontujemy nad nią specjalną zasłonkę z tkaniny lub zamontujemy ściankę z przezroczystego materiału. To drugiej rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoją wysoką estetykę.

Bateria łazienkowa

Czym byłaby łazienka, gdyby nie ujęcie wody, czyli po prostu bateria montowana nad wanną lub umywalką? W dzisiejszych czasach bardzo rzadko stosuje się tradycyjne baterie dwuuchwytowe, wyposażone w kurki do wody ciepłej i zimnej – najpopularniejsze są wyposażone w pojedynczą rączkę baterie jednouchwytowe. Dlaczego?

Głównym powodem jest ułatwienie doboru temperatury oraz siły strumienia, które w przypadku baterii dwóch uchwytowych zajmuje zbyt dużo czasu i w efekcie powoduje stratę wody – wyjaśnia przedstawiciel firmy DomekoNowoczesne baterie wyposażone są ponadto w tak zwane perlatory, czyli urządzenia do nasycania strumienia powietrzem. W ten sposób minimalizuje się zużycie wody.

Stelaż podtynkowy

Coraz częściej w mieszkaniach obecne są sedesy podwieszane zamiast typowych kompaktów z widoczną muszą. Spowodowane jest to między innymi wyższą estetyką takiego rozwiązania oraz względami sanitarnymi – ukryta spłuczka po prostu się nie brudzi, nie trzeba jej więc myć. Ukrycie spłuczki w ścianie pozwala również zaoszczędzić nieco miejsca w łazience. Żeby to zrobić, należy użyć specjalnego stelażu podtynkowego, który, utrzyma ciężar sedesu.

Regulamin korzystania z serwisu