Kabiny sanitarne prysznicowe

Eleganckie kabiny prysznicowe z przeszklonymi ściankami, jakie spotykamy często w domach prywatnych, z oczywistych względów nie sprawdzą się w łazienkach publicznych. W szatniach obiektów sportowych, takich jak siłownie czy pływalnie, konieczne jest zapewnienie użytkownikom możliwe największej dyskrecji. Jednocześnie ważne jest, by na dostępnej powierzchni móc pomieścić jak najwięcej osobnych stanowisk prysznicowych.

Kabiny  prysznicowe w zabudowie systemowej

Zabudowa prysznicowa w publicznych łazienkach musi spełniać bardzo restrykcyjne wymagania techniczne i higieniczne. Kabiny sanitarne, jak wszystkie inne elementy wyposażenia takich wnętrz, powinny być wygodne, bezpieczne w użytkowaniu, łatwe w pielęgnacji i dodatkowo estetyczne.

Jak zauważa nasz rozmówca z firmy Sanipol, sprostanie wszystkim tym wymaganiom nie jest zadaniem łatwym tym bardziej, że urządzając łazienki, inwestor musi też myśleć o dodatkowych kwestiach, jak możliwie niskie koszty realizacji przedsięwzięcia i optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Największe możliwości w tym zakresie niewątpliwie dają rozwiązania systemowe.

Kabiny prysznicowe z lekkich ścianek działowych już całkowicie wyparły tradycyjne rozwiązania murowane. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ich niewątpliwe korzyści, takie jak chociażby oszczędność środków na inwestycję, mniejsze wymagania powierzchniowe czy znacznie krótszy czas wzniesienia zabudowy.

Kabiny prysznicowe z płyt HPL

Wybierając materiał do konstrukcji ścian działowych do łazienek, trzeba pamiętać o wyjątkowym klimacie takich pomieszczeń. W łazience niemal zawsze panuje podwyższona wilgotność i temperatura, co niesie ze sobą szereg konsekwencji dla wszystkich elementów jej wyposażenia.

Materiał, z którego wykonane będą kabiny prysznicowe, musi być przede wszystkim wodoodporny. Użycie materiałów nasiąkliwych skutkowałoby z jednej strony obniżoną trwałością kabin, z drugiej zaś – szybkim rozwojem drobnoustrojów, takich jak pleśnie i grzyby.

Dlatego za najlepszy materiał do budowy kabin sanitarnych uważa się laminat HPL. Tworzywo HPL jest odporne na długotrwałe oddziaływanie wody, toteż nawet bardzo intensywna eksploatacja natrysków nie grozi szybkim niszczeniem konstrukcji. Kabiny HPL można też bez obaw czyścić z użyciem mocnych detergentów, co zapewni najwyższy standard higieny w obiekcie.

Dużą zaletą przegród z HPL jest też wytrzymałość mechaniczna. Ścianki działowe do sanitariatów wykonywane z laminatu nie są podatne na uszkodzenia pod wpływem uderzeń i nie wyginają się, toteż wznoszone z nich konstrukcje są stabilne i bezpieczne.

Regulamin korzystania z serwisu