Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę wybierając meble łazienkowe

Na co zwracać uwagę wybierając meble łazienkowe

Własne mieszkanie to dla wielu z nas największe marzenie. Wynajmowane „M” nie daje nam takiego poczucia stabilizacji, a dodatkowo nie zawsze w stu procentach odpowiada nam jego aranżacja. Nie chcemy albo nie możemy inwestować w jego modernizację, bo byłaby to dla nas inwestycja na chwilę, albo właściciel mieszkania nie zgadza się na żadne zmiany. Urządzanie własnego mieszkania lub domu to nie tylko przyjemność, ale i spore wyzwanie. W naszym artykule przyjrzymy się aranżacji łazienki, która najczęściej jest najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu.

Po pierwsze: solidne materiały

Łazienka to jedno z pomieszczeń w naszym domu, czy mieszkaniu, które urządzamy zwykle na wiele lat. Chętnie decydujemy się na zmiany w salonie, czy sypialni, podążając za nowymi trendami, ale łazienka ma zachować swój zaprojektowany wygląd na długo. Kiedy wybieramy meble do łazienki, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na materiały, z jakich są wykonane. W łazience zawsze panuje podwyższona wilgotność i zmieniają się temperatury, szczególnie jeśli korzystamy z wanny. Stawiajmy na solidne materiały i porządne wykonawstwo, bo to nam się opłaci. Klienci najczęściej stawiają na płytę meblową - mówi nam przedstawiciel firmy Agal ze Szczecina.
Nie brakuje jednak zainteresowanych metalem, tworzywami sztucznymi, szkłem, czy nawet naturalną wikliną. Jeśli zależy nam na popularnej płycie meblowej, powinniśmy stawiać na jej odmianę, która charakteryzuje się odpornością na wilgoć. Ma większą gęstość, jest zabezpieczona przed grzybami, nie pęcznieje. Płyta meblowa pokrywana jest wierzchnią warstwą, która stanowi dekor. Może to być lakier w dowolnym kolorze lub imitacja drewna, czy nawet kamienia. Jeżeli zależy nam na meblach z drewna, czyli na droższym rozwiązaniu, powinniśmy stawiać na gatunki odporne na wilgoć oraz amplitudę temperatur, do których zaliczamy przede wszystkim gatunki egzotyczne, czyli na przykład teak, cedr, marbau, czy orzech afrykański. Wśród gatunków, które możemy znaleźć w Polsce, najtwardszy jest oczywiście dąb, dalej jesion, wiąz i buk. Rodzime drewno wymaga jednak lakierowania, olejowania lub malowania.

Projekt na wymiar - najlepsze rozwiązanie

W każdym pomieszczeniu, które aranżujemy w naszym domu, zależy nam na funkcjonalności, odpowiedniej przestrzeni do dyspozycji oraz na efektach wizualnych. Najpopularniejsze meble w łazience to zwykle te, które montuje się pod zlewem. Chętnie decydujemy się także na szafki wiszące oraz komody, jeśli przestrzeń nam na to pozwala. Możemy też postawić na otwarte półki, jednak trzeba pamiętać, że będzie się na nich gromadziła para wodna, więc nie jest to dobre miejsce do przechowywania np. ręczników. W sklepach z meblami możemy oczywiście znaleźć wiele gotowych rozwiązań, jednak w praktyce często okazuje się, że w żaden sposób nie pasują do naszej łazienki. Wiszące szafki się zmieszczą, ale komoda już nie. Szafka pod umywalkę jest dla nas zbyt niska lub nie pasuje do wymarzonej, dużej umywalki z kamienia naturalnego. W takim przypadku najlepiej jest postawić na indywidualny projekt aranżacji łazienki od firmy, która wykonuje meble na wymiar. Będziemy mieć wtedy pewność, że wszystko się zmieści, a dodatkowo w stu procentach dopasujemy łazienkę do naszych potrzeb i gustu. Firmy zajmujące się projektowaniem i wykonywaniem mebli na wymiar oferują naprawdę ciekawe i innowacyjne rozwiązania, więc warto się im przyjrzeć.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy