Zastosowanie plastikowych pojemników w łazience

Artykuły z tworzyw sztucznych, ze względu na swoją lekkość, trwałość i estetykę, a także przystępną cenę, na dobre zagościły w naszych domach, również w łazience. Plastik nie pochłania wilgoci i jest odporny na zmiany temperatur, w związku z czym znakomicie sprawdza się w tym pomieszczeniu. Jakie zastosowania mają plastikowe pojemniki w łazience?

Kosze na bieliznę

Plastikowe kosze na bieliznę to rozwiązanie chętnie stosowane od lat. Zalety przechowywania brudnej bielizny w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku, a nie np. w pralce czy w pokoju, są oczywiste – to higiena i funkcjonalność. Brudne rzeczy są w ten sposób odseparowane od otoczenia, przez co pozbywamy się siedliska zarazków i bałaganu. Plastik idealnie nadaje się do przechowywania bielizny – nie przyswaja wilgoci i zapachów, a do tego daje szerokie możliwości projektowe, dzięki czemu wybór plastikowych koszy jest dzisiaj tak ogromny. Dostępne są różne, małe i duże rozmiary pojemników, a także bogata kolorystyka i wzornictwo. Nie trzeba się obawiać, że plastikowy pojemnik będzie szpecił łazienkę. Artykuły stylizowane na rattan czy drewno doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Organizery na kosmetyki

Kremy, dezodoranty, perfumy, a w końcu cała gama kosmetyków do makijażu – pudrów, szminek, kredek – wszystko to najczęściej przechowujemy właśnie w łazience. Tu wykonujemy domowe zabiegi pielęgnacyjne i makijaż. Plastikowe pojemniki idealnie sprawdzają się w roli organizerów na kosmetyki. Plastik nie pochłania aromatów, nie odbarwia się i bardzo łatwo go czyścić, co ma znaczenie w przypadku kosmetyków do makijażu. Organizery pomogą uporządkować przestrzeń w szafkach, ale też świetnie zastąpią te sprzęty, co przydaje się w małych łazienkach, gdzie meble do przechowywania po prostu się nie mieszczą. Plastikowe pojemniki ustawione na półce to sposób na ład w łazience, ale też efektowna dekoracja dzięki nowoczesnemu wzornictwu. Pojemniki mogą być proste, ale też bardziej złożone, z przegródkami, a nawet szufladkami, co pozwala utrzymać porządek w kosmetykach.

Pojemniki na pranie

Ciężko wyobrazić sobie wyjmowanie i przenoszenie upranych rzeczy z pralki bez specjalnie przeznaczonego do tego pojemnika, np. miski czy kosza. Wiele osób suszy pranie w innych miejscach w domu, na balkonie czy w ogrodzie. Jeszcze inni zanoszą wyprane ubrania do magla. W takich sytuacjach plastikowe pojemniki spiszą się na medal. Odporne na działanie wilgoci i detergentów, a także lekkie i poręczne, pozwolą szybko przenieść nawet większą ilość prania. Duża pojemność i specjalne uchwyty to gwarancja wygody użytkowania, a estetyczny wygląd pozwoli dopasować pojemnik do wystroju łazienki. Co więcej, niektóre pojemniki są składane, wobec czego nie będą zabierać miejsca w tych zazwyczaj małych pomieszczeniach.

Co jeszcze?

Powyższe przykłady nie wyczerpują zastosowania plastikowych pojemników w łazience. Jak inaczej można wykorzystać te uniwersalne artykuły?

Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy Rotho Sp. z o.o. – producenta pojemników plastikowych: Możliwości zastosowania pojemników z plastiku w łazience ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Małe pojemniki można wykorzystać do przechowywania szczoteczek na zęby, pasty do zębów czy mydła. Pojemniki sprawdzą się tez w szufladach jako praktyczne separatory, pozwalające utrzymać porządek. Jeśli mamy małe dzieci, plastikowy pojemnik w łazience będzie idealnym sposobem na przechowywanie zabawek kąpielowych. Pamiętajmy też o specjalistycznych pojemnikach, przeznaczonych np. na płatki kosmetyczne czy waciki do uszu. W łazience często trzymamy leki, które również można ułożyć w plastikowym pojemniku. Jak więc widać, zastosowanie pojemników z tworzyw sztucznych w łazience jest ogromne.

Regulamin korzystania z serwisu