sedes

Zalety stosowania nakładek sedesowych

Korzystanie z toalety dostępnej publicznie może być niekomfortowe. Nawet, jeśli wiemy, że jest regularnie czyszczona możemy mieć obawy przed siadaniem na desce po innych osobach. Rozwiązaniem są wówczas jednorazowe nakładki sedesowe, które zwiększają komfort i higienę. Ze względu na swoje zalety powinny być umieszczane w każdej publicznej toalecie.

Choć skupiska bakterii znajdują się na przedmiotach codziennego użytku, takich jak telefon komórkowy lub pilot do telewizora, to właśnie publiczne toalety kojarzą się z drobnoustrojami. Oczywiście na desce sedesowej, z której codziennie korzysta wiele osób znajduje się mnóstwo mikroorganizmów – i to niezależnie od częstotliwości sprzątania. Rozwiązaniem mogą być regularnie uzupełniane podajniki do jednorazowych nakładek sedesowych.

Nakładka sedesowa – co to takiego?

Nakładka sedesowa może mieć kształt prostokąta lub kwadratu. Jest specjalnie wyprofilowana, w taki sposób, by pasować kształtem do muszli. Wykonana jest z cienkiego papieru, który bardzo szybko się rozpuszcza, z tego względu może być spłukiwana w toalecie. Po środku znajduje się wycięta część z otworem, którą wkłada się do środka muszli – nie trzeba wówczas zdejmować nakładki rękami.

Jednorazowe nakładki sedesowe, wraz z poręcznym podajnikiem umożliwiającym higieniczne wyciąganie nakładek znajdziemy między innymi w ofercie hurtowni środków czystości Aseo Paper.

Zalety korzystania z nakładek

Korzystanie z nakładki zmniejsza ryzyko zarażenia układu moczowego lub pokarmowego. Niektóre wirusy i bakterie mogą przetrwać poza ustrojem człowieka. Jeśli znajdą się akurat na desce sedesowej mogą łatwo przedostać się do naszego organizmu. Nakładka daje poczucie bezpieczeństwa i higieny. Z tego względu powinny być umieszczone w zakładach pracy. Pracownicy będą rzadziej chorować, a tym samym będą bardziej wydajni.

Równie ważne jest zamontowanie podajnika na nakładki w szkołach czy przedszkolach. Codziennie z toalety korzysta wiele dzieci – niektóre z nich mogą być nosicielami chorób. Ryzyko można wyeliminować stosując nakładki sedesowe. Jest to również istotne z punktu widzenia pracowników oświatowych, którzy mogą mieć mniejszą odporność na choroby wirusowe lub bakteryjne.

Stosowanie nakładek ma również sens z ekonomicznego punktu widzenia. Osoby korzystające z toalet ogólnodostępnych mogą mieć problem, by komfortowo usiąść na desce. Improwizacje kończą się zużyciem dużej ilości papieru toaletowego, który wykorzystywany jest do wyłożenia deski. Nadmierna ilość papieru może jednak doprowadzić do zatkania odpływu.

Nakładki sedesowe to komfort i higiena dla osób korzystających z publicznej toalety, a także bezpieczeństwo – ich obecność w toalecie zapewni możliwość skorzystania bez obaw o zarażenie drobnoustrojami.

Regulamin korzystania z serwisu