Płaski brodzik łazienkowy

Zalety płaskich brodzików łazienkowych

Wybór brodzika do łazienki to poważna decyzja. Jako element codziennego użytku powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale także bezpieczny. Do tego liczy się wygląd – dobry gust gospodarza powinien być zaprezentowany także w łazience. Ale czy jest możliwe, aby jeden produkt spełniał tak wiele wymagań? Zdecydowanie tak! Przekonaj się, jak wiele korzyści płynie z wyboru płaskiego brodzika.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W przeciwieństwie do standardowych brodzików te płaskie są bardzo niskie i wystają w minimalnym stopniu nad płytki. Dlatego, co okazuje się szczególnie wygodne w przypadku osób starszych czy też dzieci, zlikwidowana zostaje przeszkoda w postaci wysokiego progu podczas wchodzenia pod prysznic. Progi te nieraz stanowią zagrożenie nawet dla zdrowego dorosłego człowieka – chwila nieuwagi, nieostrożnie postawiona stopa na śliskim podłożu i nieprzyjemny wypadek może spotkać każdego. Dlatego zapewnisz bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, wybierając płaski brodzik.

Dzięki płaskiej powierzchni brodzika można wstawić pod prysznic wygodny taboret, pomocny starszym osobom przy kąpieli.

Funkcjonalność i oszczędność

Bezpieczeństwo jest bardzo istotne. Należy jednak pamiętać, że prysznic używany jest co najmniej raz dziennie, a w przypadku rodzin z dziećmi – nawet kilka razy. Standardowe brodziki posiadają wiele zakamarków, zagięć i szczelin, które często trudno doprowadzić do idealnej czystości. Miejsca te to wymarzone siedlisko bakterii, zarazków i wirusów. Dlatego jako kolejną zaletę płaskich brodzików należy wymienić funkcjonalność. Są one niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości. A dlaczego wspomniana była też oszczędność? Chodzi nie tylko o zaoszczędzony czas, ale także pieniądze. Znacznie mniejsza powierzchnia brodzika do czyszczenia to także mniej wykorzystywanych detergentów.

Minimalizm oraz optymalna aranżacja przestrzeni

Jednym z obecnie panujących trendów jest minimalizm. Styl ten cieszy się też dużą popularnością przy aranżacji łazienek – a cóż może być bardziej minimalistycznego niż płaski, praktycznie niewidoczny brodzik? Dodatkowo, w połączeniu z przeszkloną kabiną prysznicową, powiększą on optycznie dostępną przestrzeń.

Jak zauważa właściciel firmy Gres-Stylklienci najczęściej wybierają kabiny prysznicowe do mniejszych łazienek, a w nich szczególnie pożądane jest uzyskanie efektu wizualnego powiększenia pomieszczenia.

Dzięki zastosowaniu płaskiego brodzika łazienkowego nie tylko zadbasz o bezpieczeństwo najbliższych, ale także sprawisz, że łazienka będzie prezentować się bardzo oryginalnie i stylowo.

Regulamin korzystania z serwisu