zabudowa lazienki meble na wymiar

Zabudowa łazienkowa na wymiar zamiast gotowych mebli – dlaczego warto?

Łazienki są często jednymi z najmniejszych pomieszczeń w domu. Ich aranżacja może zatem sprawiać problemy. Niekiedy trudno jest znaleźć zabudowę odpowiednią dla posiadanego metrażu. Z pomocą przychodzą projektanci i producenci mebli na wymiar, które zagospodarują każde domowe pomieszczenie. Rozwiązanie takie ma wiele zalet i jest wykorzystywane coraz częściej.

Zalety mebli na wymiar

Tak jak wszystkie meble w domu, zabudowa łazienkowa ma do spełnienia wiele zadań. Przede wszystkim, jest przeznaczona do przechowywania akcesoriów i przyborów toaletowych. Dlatego też, oprócz prysznica, wanny, umywalki czy sedesu, dobrze byłoby zadbać o wyposażenie łazienki w kilka szafek i półek. Gotowe zestawy oferowane w sklepach nie zawsze dostosuje się do małych pomieszczeń. Z tego powodu, warto zastanowić się nad zamówieniem mebli na wymiar. Zabudowa tego typu zapewni:

  • zaspokojenie potrzeb konsumenta,
  • stworzenie unikatowej aranżacji,
  • dobre zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni,
  • wybór dowolnego wyposażenia mebli, na przykład ilość i półek,
  • wysoką jakość projektu i wykonania.

Meble łazienkowe na wymiar może zamówić każdy. Sprawdzą się nie tylko w małych mieszkaniach, gdzie trudno jest zagospodarować przestrzeń gotową zabudową. Idealnie  komponują się także w większych pomieszczeniach. Zleceniodawca może zamówić meble według własnego uznania, a projektanci z takich firm jak Salon wyposażenia wnętrz Mikołowksa 51 dopasują ich styl do aranżacji wnętrza.

Meble na wymiar mogą pełnić też funkcję zabudowy urządzeń, które muszą się w łazience znaleźć, a nie zawsze są na tyle estetyczne, byśmy chcieli je pokazywać. Łatwo więc ukryć w nich np. pralkę, kocioł lub bojler. Poza tym, można zaprojektować je tak, aby zapełniły trudno dostępne kąty w łazience, do których szukanie gotowych mebli mogłoby stanowić niemałe wyzwanie.

Jaki rodzaj mebli łazienkowych wybrać?

Firmy zajmujące się projektowaniem i wykonaniem zabudowy łazienkowej na wymiar, często oferują meble wiszące. Jest to nie tylko nowoczesne, ale także oryginalne rozwiązanie. Jeśli w łazience potrzeba więcej miejsca na różne drobiazgi i środki sanitarne, można zamontować zarówno meble wiszące, jak i stojące. Zabudowę wiszącą można zamontować na dowolnej wysokości, co sprawi, że szafki będą bardziej dostępne dla użytkownika.

Najbardziej uniwersalne jest zastosowanie mebli stojących, które są spotykane w większości łazienek. Ich główną zaletą jest to, że podczas remontu czy przesuwania, nie wymagają dodatkowego wiercenia w ścianach. Meble stojące mogą być ustawione na nóżkach lub bezpośrednio na podłodze. Pierwszy rodzaj zapewnia dostęp do podłogi pod szefami, którą będzie można umyć, zaś drugie chronią przestrzeń tę przed dostawaniem się zabrudzeń.

Obydwa rodzaje zabudowań dobrze sprawdzą się jako meble łazienkowe na wymiar. Można je zastosować oddzielnie lub jako systemy łączone w jednym pomieszczeniu.

Regulamin korzystania z serwisu