Umeblowanie łazienki

Umeblowanie łazienki. Porady i sugestie

Łazienka ze względu na metraż jest pomieszczeniem, które przysparza najwięcej problemów podczas aranżacji mieszkania. Mimo tego, iż stanowi niewielką przestrzeń, w jej wnętrzu powinny znaleźć się wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i urządzenia sanitarne. Przedstawiamy praktyczne porady i sugestie, które pomogą w jej funkcjonalnym umeblowaniu, które będzie cieszyć oko przez długie lata.

Układ według pionu kanalizacyjnego

Przed zaplanowaniem rozkładu mebli i urządzeń sanitarnych w łazience, warto dowiedzieć się, w którym miejscu znajduje się pion kanalizacyjny. Pozwoli to na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy, które poświęcilibyśmy na instalację dodatkowych rozwiązań wodno-kanalizacyjnych. Według standardowych wytycznych toaleta powinna znajdować się nie dalej niż metr, a pozostałe urządzenia, takie jak wanna czy umywalka, nie dalej niż trzy metry od pionu. Aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest także umieszczenie sedesu. Powinniśmy zamontować go w takim miejscu, by nie był pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę, po przekroczeniu drzwi łazienki.

Funkcjonalność sprzętów i mebli

Aby łazienka była funkcjonalna, bardzo ważne jest wyodrębnienie miejsca do przechowywania nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Jeśli brakuje nam miejsca na szafki stojące, możemy wykorzystać na przykład szafkę z lustrem. W lepszym zagospodarowaniu małej przestrzeni mogą także pomóc meble robione na zamówienie.

Jak twierdzi ekspert z firmy Agal „Przy meblowaniu łazienki warto zwrócić uwagę na zachowanie odległości między wszystkimi urządzeniami, co pozwoli na wygodne korzystanie z ich funkcji”.

Przyczyni się to także do zachowania bardziej higienicznych warunków i da obraz  przestronnego wnętrza, w którym przedmioty nie zostały umieszczone na siłę.

Wybór jednego stylu aranżacji

Ważnym elementem, który stworzy spójny wygląd łazienki, jest dobór jednolitego stylu jej aranżacji. Pomoże to w uniknięciu wrażenia chaosu i sprawi, że łazienka będzie wyglądała schludnie i elegancko. Jest to istotne nie tylko przy doborze płytek, armatury i mebli łazienkowych, ale także w przypadku dodatków. Kolorowe ręczniki, jednorazowe pojemniki na mydło w płynie, czy różnorodne akcesoria, które znajdują się w widocznym miejscu, mogą sprawiać wrażenie bałaganu. Pomocne w jego zminimalizowaniu może okazać się kupno kompletu wielorazowych opakowań na kosmetyki. Konsekwencja w doborze mebli i dodatków pozwoli na utrzymanie ładu i porządku, a łazienka będzie kojarzona z dopracowanym i stylowym wnętrzem.

Regulamin korzystania z serwisu