Sposoby na zabezpieczenie domu przed brakiem zasilania

Przerwy w dostawie prądu w domu mogą zdarzyć się przez cały rok. Zarówno latem, w okresie upałów, kiedy sieć energetyczna jest przeciążona przez działanie urządzeń chłodzących, jak i zimą, gdy dla odmiany – na różne sposoby się dogrzewamy. Bez względu na porę roku, brak zasilania zawsze powoduje duże utrudnienia. Nie możemy korzystać z żadnych urządzeń, włączyć systemów alarmowych ani używać ciepłej wody. W domach jednorodzinnych większość instalacji wymaga do działania prądu. W jaki sposób można zabezpieczyć dom przed ryzykiem wystąpienia awarii sieci energetycznej?

Agregat prądotwórczy na przerwy w dostawie prądu

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie domu przed brakiem zasilania jest wynajem agregatu prądotwórczego. Nie musimy kupować urządzenia, a możemy szybko poradzić sobie z problemem braku zasilania, korzystając z oferty wypożyczalni. Oddziały znajdujące się na terenie całe Polski błyskawicznie reagują na problemy z prądem i dostarczają niezbędne sprzęty do swoich klientów. Wynajem to dużo tańszy wydatek niż zakup agregatu, a możemy korzystać z wysokiej klasy urządzenia.

Ale czym właściwie jest agregat prądotwórczy? To maszyna składająca się z silnika spalinowego, prądnicy, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeń służących kontroli i pomiarom, która stanowi samodzielne źródło prądu. Dlatego za jego pomocą można zasilać urządzenia w domu czy na terenie budowy.

Agregat jednofazowy czy trójfazowy?

Brak zasilania w domu nie jest jedynym powodem, który może nas skłonić do używania generatora prądu. Również wspomniane prace budowlane mogą wymagać korzystania z agregatu. Jednak jaki typ agregatu powinniśmy wybrać?

Bardziej uniwersalną maszyna jest bez wątpienia generator trójfazowy. Ma większą moc i może posłużyć do zasilania sprzętów jednofazowych oraz trójfazowych. Posiada dwa gniazda, do których podłączamy urządzenia – wyjaśnia nasz ekspert z wypożyczalni sprzętu budowlanego oraz rusztowań Ramirent.

Kiedy wobec tego lepiej jest wybrać agregat jednofazowy? W sytuacji, gdy wiemy, że będziemy go wykorzystywać jedynie do zasilania urządzeń korzystających z prądu jednofazowego o napięciu 230V. Pamiętajmy! Kuchenki, kotły elektryczne czy przepływowe podgrzewacze wody wymagają prądu trójfazowego. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i potrzebujemy porady w doborze generatora prądu, skorzystajmy z pomocy fachowca.

Generator do domu – efektywny i cichy

Agregat prądotwórczy zabezpieczy nas na wypadek przerwy w dostawie prądu, ale praca generatora może być bardzo uciążliwa. Agregat ma być efektywny, lecz nie powinien też generować wysokiego poziomu hałasu. Zwracajmy na to uwagę, ponieważ częste włączanie dodatkowego źródła zasilania może stać się uciążliwe. Cichsze agregaty (na poziomie 60-75 decybeli) są droższe, jednak warto w nie zainwestować, by móc spokojnie funkcjonować we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu