umywalka łazienkowa

Rodzaje umywalek łazienkowych

Wybór odpowiedniej umywalki ma ogromny wpływ na funkcjonalność i wygląd łazienki. Jest to kluczowy element jej wyposażenia – codziennie korzystają z niego nie tylko domownicy, ale też goście. Jej wybór nie powinien być więc jedynie kwestią gustu i walorów estetycznych – liczą się jej solidne wykonanie, odpowiedni rozmiar oraz ergonomiczna konstrukcja. Wśród jakich rodzajów umywalek można wybierać?

Jak wybrać odpowiednią umywalkę?

Umywalka musi pasować do pomieszczenia. W przypadku małych łazienek najlepiej sprawdzi się model o szerokości nieprzekraczającej 50 cm. Jeżeli jednak pomieszczenie jest dość spore i ma przynajmniej ponad 10 m2, można zdecydować się na umywalkę szerszą niż 120 cm. W nietypowych łazienkach warto przemyśleć montaż umywalki narożnej. Jeśli pozwala na to metraż, można także skusić się na model, który jest otoczony przydatnym blatem.

„Dobrze wybrana umywalka do łazienki ma odpowiedni rozmiar – nie zawadza, nie przeszkadza w poruszaniu się po łazience. Stanowi też komfortowe miejsce, przy którym wszyscy domownicy mogą wygodnie umyć ręce, zęby. Nie mniej ważne jest, aby jej styl pasował do wystroju łazienki” – mówi fachowiec ze sklepu KACZUCHA.

Modele umywalek do łazienki

Umywalki można podzielić ze względu na to, z czego są wykonane. Od lat niezmiennie popularnością cieszą się umywalki modele – są wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Można spotkać się także z umywalkami z tworzyw sztucznych, z konglomeratu, z granitu, a nawet ze stali nierdzewnej. Coraz częściej, ze względu na swoją nowoczesna stylistykę, wybierane są konstrukcje szklane.

Szukając umywalki do łazienki, można szybko przekonać się, czym różnią się poszczególne modele w kontekście montażu. Pod tym względem można wybierać wśród umywalek:

  • wiszących – ze względu na swoje małe wymiary oraz ergonomiczny kształt są idealne do niewielkich łazienek, na przykład w mieszkaniach w blokach
  • stawianych – misa takiej umywalki musi być postawiona blacie. W związku z tym jest to propozycja dla właścicieli nieco większych pomieszczeń. Rozwiązanie to jest w ostatnim czasie chętnie wykorzystywane ze względu na unikatowy design takich umywalek
  • wpuszczane w blat i podblatowe – są one montowane w blacie w całości lub w części, dzięki czemu wokół umywalki powstaje sporo miejsca, które można przeznaczyć np. na przechowywanie kosmetyków
  • meblowe – są dopasowane do konkretnych mebli.

Na rynku dużym powodzeniem cieszą się obecnie umywalki projektowane na wymiar – są tworzone zgodnie z życzeniem właściciela łazienki.

Regulamin korzystania z serwisu