Rodzaje kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne to elementy wyposażenia toalet, które mają bezpośredni wpływ na zachowanie higieny osobistej w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej. Występują ich różne rodzaje. Sprawdźcie jakie!

Gdzie są konieczne

Nikogo nie zdziwi fakt, że w każdym budynku przeznaczonym na użytek publiczny znajdują się łazienki z kabinami sanitarnymi.

-Dzięki kabinom sanitarnym łatwiej jest zachować higienę, zarówno na basenie, jak i w centrum handlowym, na imprezie masowej czy po prostu w szkole i przedszkolu. Ich zadaniem jest zapewnienie prywatności osobom, które muszą skorzystać z toalety, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomiczności – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Sanipol.

Co więcej, kabiny sanitarne wyposażone są w wandaloodporne okucia oraz akcesoria, dzięki którym służyć mogą przez wiele lat.

Systemy kabin

Wśród dostępnych na rynku kabin sanitarnych, wyróżnia się 3 modele różniące się systemem budowy. Należą do nich:

  • System HPL – jest on oparty na kompaktowej płycie HPL, którą wykonuje się ze sprasowanych papierów nasączonych żywicą. Płyta jest wodoodporna, toteż doskonale sprawdza się w kabinach natryskowych.
  • System V20 – opiera się na płycie wiórowej o grubości 28-30 mm, profilach aluminiowych oraz solidnych okuciach. Jego cechą charakterystyczną jest stabilność zabudowy, dzięki której można stosować je zarówno w pomieszczeniach WC, jak i do wydzielania lokali w pomieszczeniach nie posiadających bezpośredniego kontaktu z wodą.
  • System HPL-PR – jest oparty na płycie warstwowej i wyróżnia się wysoką stabilnością zabudowy. Ponadto, jest odporny na działanie wilgoci, dlatego nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń, nawet tych o wysokiej wilgotności powietrza.

Rodzaje kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne występują w kilku rodzajach. Różnią się między sobą przeznaczeniem oraz systemem, w oparciu o który zostały stworzone. Znajdziecie więc kabiny:

  • sanitarne WC – spotykane w centrach handlowych, muzeach, teatrach, bibliotekach, uniwersytetach i na stadionach,
  • natryskowe – dostępne zwykle w szkołach (przy szatniach na salach gimnastycznych), salonach fitness, na siłowniach i basenach,
  • sanitarne do przedszkoli – dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, charakteryzują się żywą kolorystyką i wysokim poziomem bezpieczeństwa (zaopatrzone są w drzwi z zawiasem antyuciskowym i posiadają specjalne uszczelki).
Regulamin korzystania z serwisu