Rodzaje kabin prysznicowych

Prysznic to praktyczne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach o ograniczonym metrażu, jak i w przestronnych domach. Wśród jakich wariantów możemy wybierać, decydując się na kabinę prysznicową?

Jakie rodzaje kabin prysznicowych mamy do wyboru?

Istnieje kilka różnych form podziału kabin prysznicowych – rozróżniamy m.in. podział ze względu na kształt:

  • kabiny wolnostojące,
  • kabiny narożne,
  • kabiny wnękowe
  • kabiny kwadratowe,
  • kabiny zaokrąglone,
  • kabiny prysznicowe na wymiar (w przypadku, gdy wymaga tego rozkład łazienki).

Oprócz tego dzielimy je jeszcze pod względem drzwi (przesuwne i uchylne) oraz materiału wykonania (tworzywo sztuczne lub szkło). Choć ukształtowanie kabiny czy wybór drzwiczek w znacznej mierze uzależnione są od wymagań użytkowników i możliwości samej łazienki, inaczej wygląda kwestia materiału wykonania. Co prawda warianty z tworzywa są znacznie tańsze i łatwiejsze w montażu, lecz niska cena przekłada się w tym przypadku na równie niską jakość. Kabina nie będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, łatwo też będą się na niej gromadzić osady kamienne, które przenikną do struktury materiału i tym samym staną się niemożliwe do usunięcia.

Z tego względu wyborem zdecydowanie lepszym jest kabina szklana – szlifowane i hartowane szkło jest odporne na uderzenia i działanie skrajnych temperatur, a w razie stłuczenia rozpada się na małe, tępe fragmenty, które nie stanowią zagrożenia. Łatwiej też utrzymać je w czystości poprzez bezproblemowe zmywanie kamienia czy nieestetycznych śladów po kroplach wody. Co więcej, kabiny szklane znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wyjątkową atrakcyjnością wizualną – gładkie tafle szkła podtrzymywane są przez  okucia ze stali nierdzewnej bądź mosiądzu, które dostępne są w kolorze satyny lub chromu.

Co wybrać – kabinę prysznicową czy ściankę całoszklaną?

Interesującą alternatywą dla kabin prysznicowych są ścianki całoszklane. Ze względu na swoją uniwersalność oraz wysoką estetykę mogą one być wykorzystywane również w charakterze ścianek działowych w biurze czy efektownych parawanów na tarasie lub balkonie. Doskonale sprawdzą się jako ekwiwalent kabiny prysznicowej – szczególnie wtedy, gdy dysponujemy dużą łazienką, do której chcielibyśmy wprowadzić atmosferę luksusu.

Regulamin korzystania z serwisu