Nowoczesne baterie lazienkowe

Nowoczesne baterie łazienkowe

Najważniejszym rodzajem baterii łazienkowych są baterie umywalkowe. Obecnie w sklepach z armaturą łazienkową dostępnych jest bardzo dużo tego typu baterii. W naszym artykule dokładniej opisujemy ich najważniejsze rodzaje oraz wskazujemy, na co szczególnie powinno się zwracać uwagę podczas ich wybierania, żeby być jak najbardziej zadowolonym i było nam w pełni wygodnie z niej korzystać.

Możliwe sposoby montażu baterii umywalkowych

Wybierając idealną baterię umywalkową trzeba przede wszystkim zdecydować o tym, jak chcemy, żeby była zamontowana. Do wyboru mamy dwie podstawowe możliwości, czyli baterie ścienne, które montuje się do ściany nad umywalką, lub baterie stojące (sztorcowe), które są montowane na umywalce. Baterie ścienne występują w dwóch wariantach: jako baterie, które montuje się natynkowo lub baterie montowane podtynkowo. Bardziej eleganckim rozwiązaniem jest montaż podtynkowy, który pozwala ukryć całą instalację.

Nieco innym rodzajem baterii umywalkowych, który jednak jest stosowany nieco rzadziej są baterie wolnostojące. Taka armatura łazienkowa montowana jest z boku umywalki na blacie kuchennym lub na podłodze.

Jakie rodzaje głowic mogą mieć baterie umywalkowe?

Ważnym parametrem wyboru baterii umywalkowej powinien być też rodzaj zastosowanej w niej głowicy. Do wyboru są trzy możliwości:

  • Baterie z głowicami mosiężnymi,
  • Baterie z głowicami ceramicznymi,
  • Baterie z głowicami termostatycznymi.

Najbardziej nowoczesne baterie łazienkowe mają głowice termostatyczne. Ich zaletą jest możliwość łatwego ustawienia wielkości strumienia wody oraz jej temperatury. Dużo częściej w bateriach umywalkowych stosowane są jednak głowice ceramiczne. Te także są bardzo precyzyjne. Zdecydowanie najgorzej sprawdzają się głowice mosiężne i te stosowane są już raczej rzadko.

Dostępne ilości uchwytów w bateriach łazienkowych

Ważnym elementem budowy baterii umywalkowej jest też ilość zastosowanych w niej uchwytów. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu agddesign.pl:

Dostępne są dwa rodzaje baterii: jedno lub dwuuchwytowe. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się baterie jednouchwytowe, których największą zaletą jest to, ze odkręcając w tai sposób wodę można znacznie ograniczyć ilość zużywanej wody, przede wszystkim dzięki łatwiejszemu ustawianiu temperatury wody.

Sposoby wykończenia wylewki baterii umywalkowych

Ważnym elementem podczas wybierania baterii umywalkowej jest też estetyka jej wykończenia. Obecnie podczas dokonywania wyboru baterii ma się możliwość wybrania jej koloru oraz sposobu wykończenia. Obecnie dostępne są też baterie, które są wykonane z różnych materiałów, nie tylko armatura ze stali szlachetnej, w połysku lub w macie, ale również niklowa czy miedziana. Wybierając idealną baterię, trzeba oczywiście przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby dobrze pasowała do innych elementów wykończenia łazienki.

Regulamin korzystania z serwisu