wyposazenie lazienki wanna prysznic

Najważniejsze elementy wyposażenia łazienki

W łazience nie spędzamy może dużo czasu w ciągu dnia, nie oznacza to jednak, że możemy zaniedbać jej wyposażenie. Przystępując do wykańczania lub generalnego remontu mieszkania warto poświęcić zaplanowaniu łazienki dość czasu. Raz wybrane sprzęty pozostaną z nami bowiem przez długi czas, a zatem od podjętych przez nas decyzji zależy w dużej mierze nasz komfort na najbliższe lata. O czym warto pamiętać?

Wanna lub kabina prysznicowa

Łazienki, a szczególnie łazienki w mieszkaniach, nie mają zazwyczaj bardzo dużego metrażu, dlatego wybór między wanną a brodzikiem jest bardzo ważny. Kabiny prysznicowe polecane są przede wszystkim do łazienek bardzo małych oraz tych, z których korzystają osoby niepełnosprawne – do kabiny łatwiej wejść, a jeśli brodzik jest płaski, można do niej nawet wjechać na wózku. Ponadto mycie się pod prysznicem jest bardziej ekonomiczne, gdyż zużywamy w tym czasie mniej wody, niż potrzeba do napełnienia wanny. Z drugiej strony wanna również ma swoje plusy – możemy w niej wziąć relaksującą kąpiel, która dobrze wpływa na ciało oraz samopoczucie. Ponadto wystarczy wannę wyposażyć w kotarę lub specjalną zasłonę ze szkła, by móc korzystać z niej tak samo jak z prysznica.

Umywalka

Używamy jej nie tylko do mycia rąk, ale również wielu innych zabiegów higienicznych czy kosmetycznych. Niekiedy umywalka służy w roli miednicy, w której na szybko pierzemy delikatniejsze ubrania. Dlatego też jej misa nie powinna być mała, ani płytka – w przeciwnym wypadku korzystanie z niej będzie po prostu niewygodne, a przy okazji woda będzie chlapać na podłogę.

– W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się umywalki, które montuje się na szafkach łazienkowych lub wbudowuje w ich blat

– mówi przedstawiciel salonu łazienkowego MAK .

–  Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić bardzo dużo miejsca potrzebnego na niezbędne przybory łazienkowe czy środki czystości.

Baterie

Jeśli mamy już wybraną umywalkę oraz wannę lub kabinę prysznicową, czas zadbać o wyposażenie ich w odpowiednie baterie łazienkowe. Dla zachowania spójności wystroju, dobrze jest wybrać baterie pochodzące z tej sami linii produktowej, jednak nie zawsze jest to możliwe. Przy wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sposób obsługi baterii – powszechnie stosowane są baterie wyposażone w jedną dźwignię do regulacji temperatury i siły strumienia wody, wciąż jednak można spotkać się z tradycyjnymi kurkami. W domach rzadziej spotykane są baterie wyposażone w czujnik ruchu, który pozwala bezdotykowo obsługiwać urządzenia i zmniejszyć zużycie wody. Innym ważnym kryterium doboru baterii jest długość oraz kształt wylewki, czyli podłużnej części, z której wypływa woda. Musi on być dopasowana do kształtu i rodzaju umywalki a przy tym zapewniać wygodne korzystanie z zestawu.

Regulamin korzystania z serwisu