montaż mat grzewczych w łazienkach

Na co zwrócić uwagę podczas montażu mat grzewczych w łazienkach?

Montaż maty grzewczej w łazience może przyczynić się do znacznego zwiększenia komfortu domowników. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem ogrzewania domów oraz mieszkań była instalacja grzewcza z wykorzystaniem kaloryferów. Obecnie pojawia się coraz więcej nowych możliwości, dzięki którym można utrzymywać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe za pomocą maty grzewczej w łazience?

Montaż mat grzewczych – zalety rozwiązania

Największą zaletą montażu mat grzewczych w domu jest zapewnienie ciepłej podłogi, po której można chodzić boso niezależnie od tego, czy jest ona pokryta kafelkami, czy panelami. Dodatkowo montaż mat grzewczych w łazience jest udogodnieniem w przypadku niewielkiego pomieszczenia, w którym tradycyjny kaloryfer zajmowałby miejsce. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu dużo łatwiej jest ogrzać wysokie pomieszczenia. Nie trzeba także zaopatrywać się w dywany, aby lepiej dogrzać podłogę. Ponadto brak elementów, na których mógłby osadzać się kurz zapewnia komfort, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają alergicy.

Co trzeba wiedzieć przed montażem mat grzewczych?

Mata szybko przekazuje ciepło podłodze, a utrzymanie komfortowej temperatury jest możliwe dzięki specjalnym czujnikom. Mata grzewcza w łazience powinna być położona w miejscach, które nie zostaną zasłonięte przez szafki bądź sprzęt, ponieważ mogłoby to utrudnić cyrkulację powietrza. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że mata musi być oddalona od ściany, a jej rozmiar powinien być mniejszy niż powierzchnia użytkowa. Położenie maty na podłodze można wykonać samodzielnie, jednak podłączenie jej do sieci elektrycznej trzeba zlecić profesjonalistom, np. z SERVICE 4U, oferującej montaż mat grzewczych.

Jak wygląda montaż mat grzewczych?

Maty grzewcze montuje się na przygotowanej wylewce.  Rozłożenie ich na nieodpowiednim podłożu może skutkować tym, że osprzęt ulegnie awarii lub nie będzie pracował optymalnie. Maty wykonuje się z przewodów grzejnych, połączonych siatką z włókna szklanego. W pierwszej kolejności należy je dopasować do kształtu pomieszczenia. Kolejnym etapem jest przyłączenie mat do układu instalacji elektrycznej. Przed zatopieniem w zaprawie klejowej do płytek, należy sprawdzić działanie, a następnie ułożyć posadzkę. Montaż mat grzewczych w łazienkach to rozwiązanie, które może zapewnić duży komfort domownikom. Warto się na nie zdecydować, korzystając z pomocy specjalistów przy montażu.

Regulamin korzystania z serwisu