bateria-lazienka

Kryteria wyboru baterii łazienkowych

Umywalka, wanna i bateria to najważniejsze elementy aranżacji łazienki. Ten ostatni powinien pasować do dwóch pierwszych i zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego warto zawęzić nieco swój wybór. O kryteriach doboru baterii łazienkowych przeczytacie w naszym artykule na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Estetyczne i funkcjonalne

Na czym polega dopasowanie baterii i pozostałych elementów armatury łazienkowej? Powinna ona współgrać zarówno pod względem wielkości oraz wysokości, jak i stylistyki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wszystkich baterii łazienkowych z tej samej serii, dzięki czemu nie będą się one zanadto różniły kształtem czy stylem. Warto postawić na funkcjonalność – odpowiednio dobrana bateria powinna służyć przez kilka najbliższych lat.

Miejsce i sposób montażu

Przed zakupem baterii umywalkowej należy zastanowić się, gdzie będzie montowana i do jakiej umywalki, z którą jest związana na stałe. Oba elementy powinny mieć proporcjonalne rozmiary, co ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Wybierając jeden, trzeba pamiętać o drugim, nie każdy model umywalki posiada otwór do montażu baterii. Np. w dużych umywalkach odpowiednie będą baterie z wysokim korpusem i długą wylewką, pozwalającą na swobodne napełnienie wodą wazonu.

Kolejnym kryterium wyboru baterii łazienkowych jest sposób ich montażu. Baterie umywalkowe mogą być zamontowane w ścianie lub przybrać formę stojącą – mocowaną na blacie, na obrzeżu umywalki lub w podłodze. Decyzja dotyczy także rodzaju baterii. Może ona być tradycyjna – z kurkami – lub z jednym uchwytem z mieszaczami wody.

Pozostałe elementy baterii łazienkowej

Co jeszcze należy mieć na uwadze podczas wyboru baterii łazienkowej? Warto zdecydować się na baterię z ceramiczną głowicą, dzięki której nie będzie kapać z kranu, oraz perlatorem, czyli małym sitkiem na końcu wylewki, napowietrzającym wodę, co sprawia, że można z nim zaoszczędzić nawet 60% zużywanej wody. Bateria powinna mieć gładką powierzchnię i opływowy kształt, dzięki czemu łatwiej będzie ją utrzymać w czystości. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy posiada oszczędny ekoprzycisk, który automatycznie ustawia siłę strumienia, a także możliwość regulacji. Dostępne są modele z dwoma otwarciami przepływu, które pozwalają zmniejszyć zużycie wody. Lekkie podniesienie uchwytu pozwala na ekonomiczny przepływ wody, głębsze – na zwiększony strumień. Duży wybór tego typu akcesoriów oferuje internetowy sklep metalowy Karolewscy.pl.

Regulamin korzystania z serwisu