Kiedy warto korzystać z szarego papieru toaletowego?

Papier toaletowy jest jednym z artykułów pierwszej potrzeby. Konsumenci najchętniej sięgają po białe, miękkie, często perfumowane rolki, nie zdając sobie jednak sprawy, że taki papier jest niebezpieczny dla środowiska, a także szkodliwy dla człowieka, ze względu na proces jego produkcji. Dlaczego zatem lepiej postawić na papier szary?

Z szarego papieru toaletowego korzystajmy wtedy, kiedy chcemy… zaoszczędzić!

Szary papier makulaturowy jest przede wszystkim tańszy niż jego celulozowy odpowiednik. Kupując go poczynimy znaczne oszczędności w domowym budżecie. Ze względu na swoją niską cenę jest on także wybierany do wyposażenia toalet przenośnych oraz ubikacji w zakładach pracy czy w obiektach użyteczności publicznej.

Szary papier toaletowy to rozwiązanie bardziej ekologiczne

„Największą zaletą szarego papieru toaletowego jest fakt, iż jest to wyrób przyjazny środowisku. Z tego powodu warto z niego korzystać, jeśli tylko na sercu leży nam los naszej planety. Oferowany przez nas papier jest produkowany z makulatury, a nie z celulozy. W ten sposób ogranicza się wycinkę drzew, a dzięki pozbawieniu go chemicznych dodatków, ograniczamy emisję do atmosfery szkodliwych substancji” – mówi nam specjalista z firmy CZP Premium, zaopatrującej producentów i przetwórców papieru w surowce i półprodukty.

Warto zdać sobie sprawę, że podczas produkcji papieru z makulatury oszczędza się 65% energii w stosunku do energii zużywanej podczas produkcji papieru z celulozy. Następuje również redukcja zanieczyszczeń wody o 35%, powietrza aż o 74% i chloru o 100%. Biorąc zatem do ręki biały papier toaletowy, pamiętajmy, że nie jest on tak przyjazny dla środowiska, jak papier makulaturowy.

Wybór szarego papieru makulaturowego pozwala zaoszczędzić wydatki na ten produkt higieniczny. Jest to niedrogie i ekologiczne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do wykorzystania w toaletach w firmach i innych obiektach użytkowych.

Regulamin korzystania z serwisu