kabiny-sanitarne

Kabiny sanitarne dla toalet

Kabiny sanitarne są montowane w publicznych toaletach w szkołach, przedszkolach, halach sportowych, na basenach, stacjach benzynowych, w restauracjach czy centrach handlowych. Ich rolą jest oddzielenie od siebie sedesów, aby bez skrępowania wykonać czynności fizjologiczne. Z czego zbudowane są kabiny sanitarne dla toalet, czym wyróżniają się kabiny dla dzieci i gdzie można się w nie zaopatrzyć? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Specyfika kabin sanitarnych dla toalet

Kabiny sanitarne dla toalet są wykorzystywane w zamkniętych przestrzeniach (budynkach), ponieważ montuje się je stacjonarnie i podłącza do sieci kanalizacyjnej. Dzięki temu, że są przestronne i na ich działanie nie wpływają czynniki atmosferyczne, zapewniają wysoki komfort korzystania, również osobom niepełnosprawnym, co jest istotne w świetle przepisów nakazujących pracodawcom zapewnić łatwy dostęp do toalety wszystkim pracownikom.

Z czego zbudowane są kabiny sanitarne dla toalet?

Ze względu na swoje przeznaczenie kabiny sanitarne w toaletach muszą być wykonane z materiałów, które cechują się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci, a także na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej w ich produkcji wykorzystuje się płyty kompaktowe HPL, które składają się z papierów nasączonych żywicą i sprasowanych pod wpływem działania wysokiej temperatury i ciśnienia, oraz płyty warstwowe HPL-PR, wykonane z pianki poliuretanowej z laminatem HPL. Oba rozwiązania to gwarancja wysokiej stabilności wykonanej zabudowy, dzięki czemu mogą być montowane w miejscach publicznych – dworcach kolejowych lub centrach handlowych. Ponadto ich montaż jest szybszy i tańszy niż w przypadku toalet, do których budowy wykorzystuje się płytki ceramiczne.

Kabiny sanitarne dla dzieci

Warto mieć na uwadze fakt, że w projektowaniu kabin sanitarnych dla toalet, z których korzystają dzieci, oprócz zapewnienia intymności, trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie najmłodszych. Kabiny dla szkół i przedszkoli charakteryzują się niską zabudową i brakiem wewnętrznego zamknięcia, aby w razie potrzeby wychowawca mógł łatwo dostać się do środka. Zamiast standardowych klamek mają one specjalne okrągłe uchwyty, a przytrzaśnięciu palców mają zapobiec zawiasy i uszczelki antyuciskowe – wyjaśnia specyfikę kabin sanitarnych dla dzieci ekspert z firmy Sanipol sp. z o.o., która jest w Polsce wiodącym producentem ścianek działowych do pomieszczeń sanitarnych i różnego rodzaju wydzieleń w pomieszczeniach rehabilitacyjnych, biurowych oraz innych, projektowanych indywidualnie.

Regulamin korzystania z serwisu