podajnik na ręczniki

Jakie są rodzaje automatycznych podajników na ręczniki

Najczęściej stosowanymi podajnikami ręczników są podajniki ręczne bądź manualne, niestety dochodzi w nich do kontaktu rąk z podajnikiem, co może przenosić bakterie. Dlatego, ze względów higienicznych, coraz więcej firm i placówek decyduje się na wymianę starych ręcznych podajników na nowe automatyczne. W artykule przedstawiamy jakie są podstawowe rodzaje automatycznych podajników na ręczniki i czym się charakteryzują.

Podajniki automatyczne mają bardzo zbliżoną zasadę działania do podajników automatycznych z tą różnicą, że nie ma w nich kontaktu rąk z powierzchnią podajnika. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu nie przenosimy bakterii w czasie wyciągania ręcznika. A co za tym idzie zachowujemy zdecydowanie większą higienę w toaletach i łazienkach. Podajniki automatyczne są szczególnie polecane w publicznych toaletach i sanitariatach w budynkach o intensywnym użytkowaniu oraz w budynkach gdzie wskazane jest zachowanie czystości (ośrodki zdrowia, placówki medyczne).

Podajnik do papierowych ręczników w rolkach

Podstawowym rodzajem pojemników na ręczniki są tak zwane podajniki ręczników w rolkach. To urządzenia, w których po aktywowaniu czujnika zbliżeniowego wysuwa się listek ręcznika o odpowiedniej długości. Większość podajników tego typu pozwala kontrolować długość wysuwanego ręcznika ustalając ją na 20, 30 lub 40 centymetrów.

Wybierając dobry automatyczny pojemnik na ręczniki w rolkach warto zwracać uwagę czy wykonany jest z dobrego materiału (np. tworzywa ABS, stal albo aluminium). W takim urządzeniu przydaje się też czujnik kontrolujący stan baterii oraz przezroczyste boki, które pozwalają kontrolować pozostały zapas ręcznika. Należy dodać, że zaletą pojemników automatycznych na ręczniki w rolkach jest ich pojemność. Ponieważ jeden podajnik może zmieścić ręcznik o długości nawet 250 metrów, co przekłada się na 1250, 830 lub 625 wydanych ręczników (w zależności od wybranej długości pojedynczego ręcznika).

Podajnik do ręczników bawełnianych

Drugim rodzajem jest podajnik do ręczników bawełnianych, który pozwala na wielokrotne użycie ręcznika. Działa w ten sposób, że użytkownik wyciera ręce w wysunięty suchy fragment ręcznika, a następnie zabrudzony kawałek jest automatycznie chowany. Zaletą tego rodzaju podajników jest oszczędność, ponieważ wykorzystane ręczniki można ponownie użyć. Dodatkowo nie produkuje odpadów i nie zużywa dużych ilości energii (jak ma to miejsce w przypadku suszarek do rąk). W zależności od urządzenia i zastosowanego ręcznika, jedna szpula bawełnianego ręcznika starcza dla około 130-150 osób.

Pamiętajmy jednak, że rodzaj podajnika to nie wszystko! Jak dodaje pracownik firmy Linea Trade: Wybierając automatyczny pojemnik na ręcznik powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na trzy rzeczy – na jakość wykonania, aby uniknąć późniejszych awarii w trakcie użytkowania. Na wydajność mocowanych w nim ręczników, aby zmniejszyć częstotliwość ich wymieniania. Oraz na wygląd podajnika. Ponieważ powinien on być dopasowany do reszty armatury i urządzeń znajdujących się w łazience.

Regulamin korzystania z serwisu