Jakie grzejniki są idealne do łazienki?

Wybór grzejnika do łazienki podczas remontu lub wykańczania domu powinien być przemyślany i nieprzypadkowy. Ten element pomieszczenia służy bowiem zazwyczaj przez długi czas. Spełnia nie tylko funkcje praktyczne, lecz także estetyczne, dlatego warto wybrać taki model, który połączy gustowny wygląd z odpowiednią mocą. Jakie są więc najpopularniejsze typy grzejników do łazienki i czym należy się kierować przy ich wyborze?

Na co zwracać uwagę przy kupnie grzejnika łazienkowego?

Grzejniki łazienkowe różnią się wyglądem i mocą od tych, które zamontowane są w innych pomieszczeniach domu. Najczęściej spotyka się grzejniki drabinkowe, które swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi nawiązującemu do nazwy. Są one wysokie, dość szerokie oraz przeznaczone do zawieszenia i umocowania na ścianie. Miejsce montażu takich konstrukcji jest często uzależnione od ich kształtu i wielkości.

Innym rodzajem urządzeń do łazienki są grzejniki chromowane. Ten typ ma przede wszystkim wyeksponowane walory estetyczne. Nowoczesne grzejniki łazienkowe, które mogą zachwycać pięknym wyglądem, pełnią oczywiście również funkcję użytkową i dostarczają ciepło do pomieszczenia. Ich moc jest nieco mniejsza niż w przypadku grzejników drabinkowych, jednak nadal na tyle duża, że warto zainwestować w takie urządzenie, jeżeli przyjemne ciepło ma się łączyć z równie przyjemnymi doznaniami zmysłu wzroku.

Cena jest niewątpliwie ważnym czynnikiem przy wyborze grzejnika do łazienki. Ten przypominający drabinkę jest tańszy od bardziej wymyślnych pod względem wizualnym urządzeń, jednak decydujące powinno być to, jak grzejnik wpasuje się w całą przestrzeń łazienki. Jego wysokość  i szerokość również oddziałują na cenę, więc w pewnym sensie trzeba być przygotowanym na to, że za bardziej okazały trzeba będzie zapłacić więcej. Nie oznacza to jednak, że większy i droższy grzejnik łazienkowy jest lepszy od tańszych i mniejszych urządzeń. Często bowiem nie ma zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu, dlatego jedynym rozwiązaniem, które można zastosować, jest kupno modelu o niewielkim rozmiarze.

Gdzie kupić dobre grzejniki do łazienki?

Jak mówi ekspert z firmy TWM Termo, wybór na rynku jest na tyle szeroki, że można znaleźć odpowiednie urządzenie. Drabinkowe i chromowane grzejniki do łazienki są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy preferuje większą moc, czy też woli kupić efektownie wyglądającą konstrukcję. Można wybierać spośród wielu opcji, więc pozostaje tylko rozsądna i przemyślana decyzja.

Regulamin korzystania z serwisu