wąż natryskowy

Jaka długość węża prysznicowego jest najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych węży natryskowych. Dobry wybór stanowią modele o uniwersalnym charakterze, które sprawdzają się zarówno jako element baterii wannowej i natryskowej, jak i zestawu prysznicowego czy kolumny. Przy wyborze węża oprócz materiału wykonania, konstrukcji i rodzaju wykończenia, warto zwrócić uwagę na jego długość. Jaka będzie najlepsza? Sprawdź!

Najważniejsze kryteria wyboru węża natryskowego

Z węża prysznicowego korzystamy każdego dnia. Powinien zatem być solidnie wykonany z dobrej jakości materiałów. Warto wybrać model wyprodukowany z wytrzymałego tworzywa sztucznego w metalowym oplocie i chromowym wykończeniu lub w oplocie stalowym i mosiężnym wykończeniu. Godny polecenia jest również wąż natryskowy z PVC w bardzo modnym ostatnimi czasy czarnym kolorze.

Wszystkie wyżej wymienione modele wyróżnia duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie ciśnienie wody i korozję. Ich konstrukcja zapobiega załamywaniu się, chroni armaturę przed zarysowaniami i – co ważne – pozwala na szybkie, łatwe i dokładne czyszczenie ich powierzchni. Ponadto większość z nich wyposażona jest w system zabezpieczający przed skręcaniem się, który znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Idealnie dobrana długość węża prysznicowego

Dostępne na rynku węże mają różną długość. Można kupić model mierzący od 120 do 200 centymetrów. Wybierając długość węża natryskowego, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wzrost i wygodę użytkowników oraz wysokość, na jakiej znajduje się bateria wannowa lub drążek prysznicowy, a także wielkość kabiny bądź wanny.

Do najczęściej wybieranych należą modele o długości 150 i 170 centymetrów. Krótsze węże sprawdzają się w wannach i w niewielkich kabinach prysznicowych. Dłuższe modele z kolei zapewniają komfortowe korzystanie z natrysku osobom wyższym i tym, których łazienki mają większy metraż. Węże 2-metrowe zaś to dobry pomysł dla bardzo wysokich osób.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas wyboru węża natryskowego?

Niezależnie od tego, czy szukasz modelu do baterii wannowej, czy prysznicowej, pamiętaj o tym, że powinien on luźno wisieć. Zbyt długi wąż może przeszkadzać podczas kąpieli, a owijany wokół baterii albo drążka znacznie częściej będzie ulegał uszkodzeniom i szybciej się zniszczy. Nie warto kupować modelu „z zapasem”. Jak widać, takie działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Gdzie szukać dobrych węży prysznicowych?

Godne polecenia produkty znajdziesz w ofercie firmy Kuchinox. Wśród nich są gumowe węże w wariancie wykończenia z chromu z serii Lugo i Rosso oraz z mosiądzu z serii Stilo. Marka ta przygotowała także model Cento – wykonany z PVC w bestsellerowej czarnej barwie, świetnie wpisujący się w wystrój nowoczesnych łazienek. Wąż prysznicowy to element, który tylko z pozoru jest niewidoczny i nieistotny. W rzeczywistości detal ten wpływa na estetykę i wygląd całej łazienki czy pokoju kąpielowego.

Regulamin korzystania z serwisu