meble łazienkowe

Jak wybrać odpowiednie meble łazienkowe?

Łazienka jest pomieszczeniem, do którego zaglądamy nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Z tego powodu musi ona być urządzona stylowo i funkcjonalnie. Na rynku pojawia się wiele mebli, które pozwalają na stworzenie udanej aranżacji. Jakie modele sprawdzą się najlepiej w przypadku konkretnych aranżacji łazienkowych wnętrz? Dowiedz się, jak dobrać meble do potrzeb danego pomieszczenia.

Meble łazienkowe a styl wyposażenia łazienki  

Meble łazienkowe muszą być idealnie dopasowane do stylu, w jakim jest urządzone całe pomieszczenie. W minimalistycznych, jasnych łazienkach najlepiej sprawdzą się proste meble w kolorze białym lub szarym. W nieco bardziej klasycznych aranżacjach można postawić na drewno lub jego imitację. Takie produkty znajdziesz w salonie z wyposażeniem łazienek Largo.

Czasem meble mogą być również kolorystycznym dodatkiem wybijającym się np. z jasnej ściany. Wówczas warto postawić na wyraziste barwy. Popularnym rozwiązaniem jest komponowanie wyposażenia na zasadzie kontrastu. Wiele osób stawia więc na białe meble łazienkowe na ciemnej ścianie lub odwrotnie. Dobrym pomysłem jest też wybranie mebli drewnianych w sytuacji, gdy reszta pomieszczenia jest jednolita, na przykład biała.

Meble do łazienki, czyli funkcjonalność 

Meble łazienkowe powinny być również funkcjonalne. Z tego powodu coraz więcej osób stawia na modele, które są zawieszone na kilkanaście centymetrów ponad ziemią. W cenie są również wysokie nogi. W ten sposób można z łatwością odkurzyć przestrzenie pod meblami, a cała aranżacja staje się optycznie lżejsza.

Warto dopasować odpowiednie wymiary mebli do danego pomieszczenia. Powinny one otwierać się w taki sposób, by pozwalać na swobodne poruszanie się po łazience i nie uderzać w inne przedmioty. Niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi również na miejsce do przechowywania. Im więcej półek, tym lepiej zorganizujesz ułożenie konkretnych rzeczy. W łazience ma to ogromne znaczenie, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym przechowuje się wiele drobnych buteleczek czy pudełek.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, meble łazienkowe powinny mieć uchwyty, które można złapać mokrymi dłońmi. Jednocześnie niezwykle ważne jest dopasowanie tego elementu do pozostałych przedmiotów znajdujących się w danym wnętrzu. Popularnością cieszą się meble bezuchwytowe, otwierane poprzez naciśnięcie dłonią odpowiedniego punktu na rogu szafki.

Regulamin korzystania z serwisu