Jak wybrać dobry ręcznik do łazienki?

Czego najbardziej nie lubisz po kąpieli? Wiele osób zgodnie odpowie: dotyku ręcznika ślizgającego się po skórze zamiast chłonąć nadmiar wody, lub takiego, którego skrawki materiału zostają na ciele. Jeśli nie chcesz, by te czarne scenariusze się sprawdziły, zainwestuj w chłonne, miękkie w dotyku, miłe i przyjemne dla oka ręczniki. Na co więc zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Ręcznik do łazienki – jaki powinien być?

Ręcznik ręcznikowi nierówny – dlatego warto poznać wszystkie parametry, którymi się trzeba kierować przy jego zakupie. Pierwsza kwestia dotyczy ciężaru. Ręczniki o gramaturze około 300-400 g/m² są cienkie i szybko schną. Niestety, nie zawsze wchłaniają tyle wody, ile powinny. Dlatego najbardziej polecane są wersje o gramaturze od 400 do 500 g/m². Dobrze schną i skutecznie chłoną wodę. Jeśli masz jednak dużo wolnego miejsca w łazience, szczególnie w półkach, możesz zainwestować w najgrubsze ręczniki łazienkowe ważące ponad 500-550 gramów.

 Kolejna kwestia dotyczy wymiarów produktu. Nie powinien on być zbyt mały. Średnie wielkości ręczników to około 75 cm x 140 cm oraz 50 cm x 100 cm. Większe zaś mają 135 cm x 200 cm czy 100 cm x 180 cm. Ważne jest, by wybrać ręcznik zgodnie ze swoimi potrzebami.

Nie można zapomnieć o estetyce tego łazienkowego niezbędnika. Chociaż właściwości są najważniejsze, warto się zaopatrzyć w atrakcyjny wizualnie produkt. Najpopularniejsze są ręczniki z elementem zdobniczym – bordiurą. To dekoracyjny pas na krótszych bokach. Przy zakupie zwróć jednak uwagę na podwinięcia brzegów, obszycie i inne szczegóły.

Z jakiego materiału powinien być zrobiony dobry ręcznik łazienkowy?

To materiał ręcznika świadczy o jego jakości. Jakie są godne polecenia?

Bawełna znakomicie chłonie wodę, jest przyjemna w dotyku i solidna. Łatwo się ją pierze, również w wysokich temperaturach, a taki ręcznik posłuży Ci przez długie lata. Ponadto materiał nie uczula i jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – podkreśla specjalista z firmy ATABE Beata Czak.

Bambus – coraz modniejsze są także ręczniki wykonane z włókna bambusowego. Zazwyczaj są połączone z bawełną. Te produkty mają właściwości bakteriobójcze, szybko schną i są niezwykle chłonne.

Bawełna egipska – jest delikatna i sprężysta. Z każdym praniem takie ręczniki stają się jeszcze bardziej miękkie i miłe w dotyku. Bawełna egipska jest też lżejsza od klasycznej.

Producenci oferują także ręczniki z certyfikatami lub w wersji zero twist. Te drugie nie mają w ogóle skręcanych włókien, więc bardzo skutecznie chłoną wodę.

Wybór ręcznika nie będzie trudny, jeśli będziesz się kierować powyższymi wskazówkami. Ponadto warto zamówić produkty przez Internet, gdyż nie tylko oszczędzasz czas, ale też płacisz mniej.

Regulamin korzystania z serwisu