meble łazienkowe na wymiar

Jak umeblować małą łazienkę?

Urządzenie małej łazienki to dość duże wyzwanie aranżacyjne, gdyż na kilku metrach kwadratowych trzeba zmieścić potrzebne meble i wszystkie niezbędne sprzęty, a do tego sprawić, by wnętrze wydawało się większe optycznie. W urządzaniu małej łazienki najważniejszy jest dobry projekt, który pozwoli wykorzystać każdy centymetr małej powierzchni. W tym artykule dowiesz się, jak umeblować małą łazienkę i na co zwrócić uwagę przy jej planowaniu!

Zdecyduj się na meble łazienkowe na wymiar!

W nowym domu lub mieszkaniu Twoja łazienka ma mały metraż i nie wiesz, jak ją umeblować, aby była funkcjonalna? Postaw na meble na wymiar, dzięki którym dobrze wykorzystasz dostępną przestrzeń. W łazienkach o problematycznych lub zbyt małych wymiarach ważne jest wykorzystanie nawet najmniejszej powierzchni. Dobrze jest wybrać wysokie i wąskie szafki stojące, szafki wiszące lub te wbudowane w ścianę. Dzięki zabudowie wnęk oraz przestrzeni pod umywalką przechowywanie stanie się łatwiejsze, a łazienka będzie sprawiać wrażenie większej. Innym rozwiązaniem jest szafka z lustrem umieszczona nad umywalką, która może pełnić funkcję schowka na papier, ręczniki, kosmetyki lub inne łazienkowe akcesoria. Aby w pełni wykorzystać wolną przestrzeń, można obudować także stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z jakiego zrobione zostały fronty szafki.

Największą zaletą mebli łazienkowych na wymiar w Lublinie jest duża dowolność w kreowaniu wyglądu mebli oraz samego pomieszczenia. Dzięki projektowi mebli na zamówienie otrzymasz produkt szyty na miarę i dopasowany do indywidualnych preferencji. Meble na wymiar pozwalają umeblować łazienkę od podłogi do sufitu, pod skosami – jeżeli mamy łazienkę na poddaszu – oraz w różnych wnękach, które zostałyby niezagospodarowane. Mała łazienka z pewnością będzie dobrze urządzona, dzięki meblom na zamówienie dopasowanym do pomieszczenia. Nie tylko meble na wymiar możesz dopasować do pomieszczenia, ale również wnętrze mebli do swoich potrzeb. Jeżeli jesteś posiadaczem małej łazienki, to pamiętaj, że warto wykorzystać każdy centymetr – szczególnie gdy masz do przechowania sporą ilość rzeczy.

O czym pamiętać przy urządzaniu małej łazienki?

Podczas urządzania małej łazienki należy postawić na funkcjonalność, prostotę i ergonomię. Na pewno zrezygnuj ze zbędnych elementów! Jeżeli możesz przenieść pralkę do kuchni, piwnicy lub pomieszczenia gospodarczego – zrób to! Prostota dobrze wpłynie na estetykę całek łazienki. Zabudowa pod umywalką również jest praktyczna w małych łazienkach, ponieważ im mniej kosmetyków i innych przedmiotów na widoku, tym pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i estetyczne.

Dobre zagospodarowanie małej łazienki jest dużym wyzwaniem, nie tylko na etapie projektu, ale również montażu. Mimo to taka łazienka może być wygodna i funkcjonalna, jeśli wykorzystasz dostępną przestrzeń i zagospodarujesz każdy zakamarek, a tym samym zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Taką możliwość dadzą Ci meble łazienkowe na zamówienie – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy Darpol, która zajmuje się projektowaniem i produkcją mebli na wymiar.

Gotowe projekty mebli łazienkowych dają wiele możliwości aranżacyjnych, jednak rzadkością jest, że idealnie zmieszczą się w każdej łazience – szczególnie gdy ma ona skosy, wnęki lub nietypowy układ. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest właśnie zakup mebli dobrze skrojonych do danej przestrzeni. Co więcej, podczas urządzania małej łazienki zwrócić uwagę także na detale, np. lustra i błyszczące powierzchnie, które optycznie powiększą wnętrze. Unikaj dużych kafli i wzorów, wyraźnych faktur oraz ciemnych kolorów, gdyż da to zupełnie odwrotny efekt. A tego przecież nie chcesz! Na wprost wejścia do łazienki najlepiej umieścić umywalkę z lustrem, co sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne.

Regulamin korzystania z serwisu