Jak dobrać ręczniki do łazienki

Ręczniki łazienkowe – wszyscy wiemy, czemu służą. Używamy ich codziennie. Poszukując ręcznika, skupiamy się przede wszystkim na tym, czy jest odpowiednio duży i chłonny oraz czy materiał jest przyjemny dla skóry. Warto jednak spojrzeć na ręcznik z innej perspektywy – dostrzeżemy w nim wówczas istotny element wystroju łazienki. Jak wybrać ręcznik pod kątem estetyki?

Ręcznik – nie tylko praktyczne zastosowania!

Z ręczników korzystamy codziennie, często po wiele razy. Ponadto po każdym użyciu ręcznik musi wyschnąć, dlatego raczej nie przechowujemy go w szafce łazienkowej ani na półce. Najczęściej ręcznik wisi gdzieś na widoku – na haczyku lub grzejniku. A to oznacza, że będzie miał wpływ na wygląd naszej łazienki.

Ręczniki stare i wypłowiałe, niedopasowane kolorystycznie i niedbale rozwieszone potrafią oszpecić nawet najpiękniejszą łazienkę. Dlatego, urządzając tę przestrzeń oraz wymieniając ręczniki, powinniśmy uważnie dobierać te ostatnie.

Czym sugerować się przy wyborze ręcznika?

Jeżeli już znajdziemy dobrej jakości ręczniki, które będą spełniały swoje podstawowe zadanie, czas przyjrzeć się im bliżej. Obecnie ręczniki to nie tylko kawałki materiału. Mają wiele kolorów, praktycznie dowolne wzory i bardzo różnorodne wykończenia.

Kolor ręcznika jest tym, co może ożywić łazienkę. Jeżeli zdecydujemy się na modne ostatnio szarości, możemy przełamać je nieco ręcznikiem w intensywnym kolorze. Idealnie jest, kiedy wszystkie ręczniki – a przynajmniej te eksponowane – są w tym samym kolorze. Łazienka zyskuje wówczas spójność i zaczyna wyglądać ekskluzywnie – tak jak w hotelu, gdzie wszystkie ręczniki są tej samej barwy i wzoru.

Druga sprawa to właśnie wykończenia. W zależności od stylu łazienki dobieramy do niej ręczniki. Jeżeli nasza przestrzeń łazienkowa jest surowa i minimalistyczna, możemy wybrać ręczniki o takim właśnie prostym wykończeniu. Jeżeli z kolei w wystroju łazienki obecny jest powiew romantyzmu, możemy wybrać ręczniki wykończone połyskliwą tasiemką.

Ogromny wybór ręczników, które pomogą nam dopełnić wystrój łazienki, oferuje www.tendina.pl.

Regulamin korzystania z serwisu