Dlaczego warto posiadać wannę z hydromasażem?

O dobroczynnych właściwościach stosowania masaży wodnych chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Hydroterapię chętnie i regularnie stosowali starożytni Rzymianie, Chińczycy oraz Japończycy. Spadek popularności tej formy zabiegów prozdrowotnych w czasach średniowiecza należy przypisać ich wyjątkowej właściwości, którą niewątpliwie jest olbrzymia przyjemność odczuwana przez oddające się jej osoby.

Kąpiele w wannie z hydromasażem (SPA, jacuzzi) to oczywiście niesamowicie przyjemne doznanie, jednak warto pamiętać także o ich prozdrowotnych właściwościach – przekonuje nasz rozmówca z firmy WODEX. Hydromasaż nie tylko poprawia samopoczucie, ale też pomaga w radzeniu sobie z rozmaitymi dolegliwościami ze strony układu ruchowego i krążenia.

Prozdrowotne kąpiele z hydromasażem

Hydromasaże są sprawdzoną metodą przynoszenia ulgi chorym zmagającymi się z różnymi schorzeniami. Są szczególnie zalecane osobom cierpiącym z powodu artretyzmu, reumatyzmu, zapalenia stawów oraz innych dolegliwości bólowych w obrębie układu układu ruchowego.

Ponieważ masaż wodny głęboko relaksuje, odpręża i reguluje krążenie, jest też świetnym, bezpiecznym panaceum na bóle wywołane stresem i przepracowaniem, bóle miesiączkowe, bezsenność oraz zaburzenia nastroju. W zależności od temperatury kąpieli, może pobudzać lub wyciszać.

Hydromasaż dla urody

Kąpiele z hydromasażem nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób borykających się problemami zdrowotnymi. Masaże wodne mają też świetny wpływ na wygląd i pomagają na dłużej zatrzymać młodość.

Hydromasaż ujędrnia skórę i nawilża ją, a dodatkowo wpływa na redukcję cellulitu. Ponieważ efektem kąpieli SPA jest także usprawnienie przemiany materii, hydromasaż ułatwia utratę zbędnych kilogramów, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej.

Z sanatoriów pod strzechy

Do niedawana możliwość korzystania z wanny z hydromasażem kojarzona była głównie z pobytem w sanatorium lub ośrodku SPA. Hydromasaż jest cenionym narzędziem fizjoterapii oraz ważnym elementem regeneracji ciała w ośrodkach odnowy biologicznej.

Jednak by korzystać z dobroczynnych właściwości masaży wodnych nie musimy już odbywać wycieczek do kurortów. Obecnie wanny SPA są dostępne dla każdego, kto chce korzystać z nich nie tylko od święta.

Regulamin korzystania z serwisu