Diabeł tkwi w szczegółach – Niezbędne akcesoria łazienkowe

Łazienka to przestrzeń, w której szczególnie należy dbać o czystość. Różnego rodzaju ozdoby i bibeloty nie ułatwiają tego zadania. Dlatego oprócz kafelków i elementów takich jak toaleta czy umywalka to właśnie akcesoria łazienkowe decydują o tym, jak prezentuje się wnętrze. Wykonane z chromowanej stali lub ceramiki, a więc materiałów łatwych w czyszczeniu i jednocześnie dobrze wyglądających, muszą też spełniać swą funkcję użytkową.

Funkcjonalność w łazience jest szczególnie istotna, ważne więc, aby dodatki dobrać w sposób ułatwiający korzystanie z tej właśnie przestrzeni. Co powinno się zatem w niej znaleźć? Jednym z najważniejszych elementów jest mydelniczka lub dozownik na mydło. Ta pierwsza służy jako podstawka pod mydło w kostce. Bardziej higieniczną opcją jest jednak mydło w płynie lub coraz popularniejsze mydło w pianie. Pasujący do wnętrza, stylowy dozownik będzie prezentował się znacznie lepiej niż wyposażona w pompkę plastikowa butelka, w której możemy kupić detergent. – Poza tym taki dozownik można później uzupełniać zawartością większych opakowań mydła w płynie, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem – zwraca uwagę przedstawiciel dysponującego m.in. dodatkami łazienkowymi sklepu internetowego Karolewscy.pl.

Ręcznik pod ręką

Po umyciu rąk należy je osuszyć, przy wyposażaniu łazienki nie zapomnijmy więc o wieszakach bądź uchwytach na ręczniki. W miejscach, z których korzysta wiele osób, praktycznym i higienicznym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednorazowych ręczników papierowych. Warto przewidzieć na nie specjalny pojemnik lub dozownik, z którego łatwo pobrać odpowiednią ilość, nie mocząc przy okazji wilgotnymi rękami reszty. Pamiętajmy, że o ile w wielu łazienkach kosz na śmieci okazuje się bardzo przydatny, o tyle tam, gdzie używa się ręczników papierowych, staje się on niezbędny. Jeżeli go zabraknie, mogą trafić do toalety, która wówczas szybko się zapcha.

Wokół toalety

Skoro o toalecie mowa – jednym z najistotniejszych akcesoriów łazienkowych jest przeznaczona do niej szczotka. Przedmiot ten zasadniczo nie kosztuje zbyt wiele, warto więc wydać te kilka złotych więcej na model, który w dyskretny sposób dopasuje się do wystroju pomieszczenia. Nieco mniej niezbędnym, ale wcale nie mniej praktycznym elementem jest uchwyt na papier toaletowy. Można oczywiście postawić rolkę na jakiejś półeczce czy nawet na rezerwuarze, źle to jednak wygląda i jest raczej niewygodne w użyciu. Przytwierdzony do ściany w zasięgu ręki uchwyt albo dozownik jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Spójna aranżacja

W prywatnych łazienkach znaleźć można jeszcze chociażby kubeczki i pojemniki na szczoteczki do zębów, toaletowe gazetniki, podwieszane półeczki na kosmetyki czy akcesoria do kąpieli oraz inne przedmioty. Tego typu akcesoria – jak również te opisane wyżej – często rzucają się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia, powinny więc stanowić jego ozdobę. Nie muszą być przy tym od razu np. finezyjne zdobione. Wystarczy, że będą ze sobą harmonijnie współgrały stylistycznie. Należy je zatem dobrać pod kątem kształtu, proporcji i materiału wykonania, by stworzyć spójną aranżację. Zadanie to będzie łatwiejsze, gdy zdecydujemy się na skompletowanie linii czy serii dodatków łazienkowych, oferowanych przez coraz większe grono producentów.

Regulamin korzystania z serwisu