armatura łazienkowa

Czym się kierować, wybierając armaturę łazienkową?

Wykańczając swoją nową łazienkę, lub remontując starą, trzeba zadbać o wiele różnych elementów. Najważniejszym z nich będzie jednak wybór odpowiedniej armatury łazienkowej. Bez niej bowiem wnętrze na pewno nie będzie tak funkcjonalne, jak tego oczekujemy. Całość może się też nie prezentować tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. W naszym artykule dokładniej tłumaczymy, jakie jest znaczenie dobrze dobranej armatury łazienkowej oraz na jakie elementy koniecznie trzeba zwracać uwagę podczas jej wybierania.

Jakie zastosowanie ma armatura łazienkowa?

Mianem armatury łazienkowej określa się wszystkie montowane w łazience elementy wodno-kanalizacyjne. Są to więc tak naprawdę wszystkie funkcjonalne elementy wyposażenia, od których w największym stopniu będzie zależała nasza wygoda korzystania z łazienki. Od wyboru armatury łazienkowej w dużej mierze będzie również zależał osiągnięty efekt estetyczny aranżacji wnętrza. Wśród dostępnej w sklepach armatury znajduje się też bowiem wiele elementów wyposażenia, które mają zastosowanie dekoracyjne i mogą istotnie wpłynąć na wygląd całego wnętrza. Dokonując wyboru armatury łazienkowej nie można więc się ograniczyć jedynie do sprawdzenia funkcjonalności wybieranych elementów wykończenia, tylko koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na ich estetykę.

Rodzaje armatury łazienkowej

A jakie są najważniejsze rodzaje armatury łazienkowej? Na to pytanie odpowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu agdsmart.pl, w którym można kupić wiele rodzajów urządzeń AGD klasy Premium oraz armaturę łazienkową i kuchenną:

Najważniejszymi elementami armatury łazienkowej są wszystkie montowane w tych wnętrzach baterie, czyli: bateria umywalkowa, bateria wannowa, bateria natryskowa, bateria wannowo-natryskowa oraz bateria bidetowa. Armatura łazienkowa są to więc te elementy wyposażenia wnętrza, które umożliwiają jego użytkownikom codzienną higienę, umycie rąk, twarzy, ciała czy włosów. Oprócz baterii łazienkowych do grupy armatury zalicza się jednak także wszystkie niezbędne do montażu baterii oraz do ich użytkowania akcesoria dodatkowe.

Parametry wyboru armatury łazienkowej

Wybierając najlepszą armaturę łazienkową koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Większość klientów rozpoczyna szukanie armatury od wyboru ich odpowiedniej estetyki. Jest to bardzo ważne, ponieważ dobór pasujących do siebie elementów wykończenia wnętrza będzie miał największy wpływ na ostateczny wygląd całości i na to, czy na pewno będziemy z efektów pracy w pełni zadowoleni.

Estetyka armatury łazienkowej to jednak jeszcze nie wszystko, na co trzeba zwracać uwagę. Koniecznie przed dokonaniem wyboru powinniśmy także sprawdzić wytrzymałość baterii łazienkowych, czyli na to, z jakich materiałów są wykonane oraz na takie elementy, jak sposób montażu czy dodatkowa funkcjonalność. Wybierając materiał, z jakiego będą wykonane baterie łazienkowe, najważniejsze jest to, żeby były one nierdzewne.  Dzięki temu baterie będą nie tylko bardziej wytrzymałe, ale również łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Sposób montażu baterii łazienkowych może być z kolei natynkowy lub podtynkowy. Obecnie coraz częściej klienci decydują się na baterie podtynkowe, które po prostu dają możliwość wykończenia łazienki w bardziej nowoczesny, minimalistyczny sposób. W bateriach podtynkowych cała instalacja znajduje się w ścianie, a na zewnątrz widoczne są tylko wylewka i kurki lub inne elementy do kontrolowania wielkości strumienia i ciepła wody. W ramach dodatkowej funkcjonalności baterie łazienkowe mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, np. bateria natryskowa z deszczownicą, lub w dodatkowe akcesoria, czyli m.in. perlator, głowica ceramiczna czy termostat.

Regulamin korzystania z serwisu