Czy kabina prysznicowa to dobra alternatywa dla wanny

Czy kabina prysznicowa to dobra alternatywa dla wanny?

Wiele osób, projektując lub remontując łazienkę, zadaje sobie pytanie: wanna czy prysznic? Są zwolennicy obydwu rozwiązań. Ci, którzy ubóstwiają długie kąpiele, nie wyobrażają sobie życia bez wieczornego relaksu w wannie. Natomiast lokatorzy żyjący w biegu i ceniący sobie wygodę, chętniej wybiorą prysznic. Co szczególnie przemawia za tym drugim rozwiązaniem?

Oszczędność miejsca

Argument związany z metrażem często bywa bezdyskusyjny. Polskie łazienki mają to do siebie, że są niewielkich rozmiarów. Dlatego często fizycznie nie ma możliwości zamontowania w nich wanny, której długość z reguły wynosi 140 centymetrów. Oczywiście jest opcja zastosowania mniejszego modelu, ale zawsze odbywa się to kosztem komfortu kąpieli.

Metry kwadratowe mają tu znaczenie drugorzędne, bo nawet pomieszczenie, które „na papierze” wydaje się optymalne, to jednak bywa nieustawne, bo ma kształt prostokąta. Nie pomagają także skosy oraz różnego typu niewymiarowe wnęki.

Nawet jeśli znajdzie się miejsce na wannę, to bardzo często kosztem innego elementu armatury lub sprzętu AGD, na przykład pralki. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na kabinę prysznicową.

Ma ona to do siebie, że zajmuje mniej miejsca i daje tym samym większe możliwości w zakresie aranżowania przestrzeni. Poza tym, wybierając wersję z samą szybą, a więc bez brodzika, można ją dopasować idealnie do konkretnej łazienki.

Oszczędność wody

Każdego dnia marnuje się mnóstwo wody. Przekłada się to nie tylko na wysokie miesięczne rachunki, ale także na szkody dla środowiska.

Żyjemy w takich czasach, że oszczędzanie zasobów jest bardzo ważne. Pod tym względem prysznic będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż wanna. Kąpiąc się w kabinie, czynność ta zajmuje mniej czasu i zużywa się w ten sposób mniej wody.

Łatwiejsze wchodzenie i wychodzenie

Kabina prysznicowa to także łatwe wchodzenie i wychodzenie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki brodzik się wybierze – niski lub wysoki. Można też zdecydować się na wariant bez brodzika, czyli na tzw. kabinę walk-in.

Różnego typu rozwiązania oferuje hurtownia Bartexpol. Warto dopytać o to, która wersja kabiny prysznicowej najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Łatwe wchodzenie ma też  znaczenie w przypadku, gdy w domu lub mieszkaniu mieszka czworonóg. Dużo łatwiej zaprowadzić psa (zwłaszcza jeśli waży 40 kilogramów lub więcej) pod prysznic niż wnosić go do wanny.

Regulamin korzystania z serwisu