Ciekawe baterie łazienkowe. Przykłady

Baterie łazienkowe to elementy armatury, z których korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia. Dla własnej wygody i przyjemności użytkowania powinniśmy zatem starannie wybierać baterie. Przemawia za tym także fakt, że armatura jest dla łazienki czymś w rodzaju biżuterii: lśni, nadaje charakteru, dopełnia styl wnętrza. Odejdźmy więc na chwilę od przeciętnych baterii łazienkowych…

Drewniane baterie łazienkowe? Dlaczego nie!

Drewno i łazienka – na pierwszy rzut oka ten duet nie wydaje się zgrany. Jest jednak wręcz przeciwnie! Drewnopodobne materiały i faktury goszczą w coraz bardziej zaskakujących miejscach. A gdyby tak wprowadzić do łazienki naturalne drewno?

Nie musisz sięgać po panele podłogowe, parkiet ani okładziny ścienne z drewna, aby cieszyć się jego urokiem w łazience. Jeśli chcesz się przekonać, jak sprawdzi się ten materiał, możesz zacząć od drewnianych baterii łazienkowych.

Drewno doskonale komponuje się z innymi materiałami. Gdy postawisz na drewniane baterie, stanie się wykwintnym, intrygującym dodatkiem i nie przytłoczy wnętrza. Pielęgnacja niewielkich drewnianych elementów nie zabierze wiele czasu.

Drewniane baterie łazienkowe oferuje firma Green Home Design. Można wybierać spośród różnych gatunków drewna: dębu europejskiego, mahoniu afrykańskiego, orzecha amerykańskiego, palisandru, dębu bagiennego, cocobolo, brzozy czeczot, hebanu czarno-białego, hebanu, eldorato i padouk.

Naturalnie, bateria nie jest w całości drewniana. Jej wnętrze wykonane jest z mosiądzu, a wylewka z pięknie lśniącego chromu. Głowica ceramiczna zapewnia cichą i długą pracę. W wylewce zastosowano perlator, który ogranicza zużycie wody aż o 50%. Drewno zastosowane w bateriach tego producenta jest odporne na wilgoć, czynniki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne, co zostało dowiedzione podczas szczegółowych testów.

Piękno geometrii w Twojej łazience

Tradycyjne baterie – takie, jakich używali nasi rodzice i takie, jakie można znaleźć np. w marketach budowlanych – mają na ogół obłe kształty, a ich proporcje dalekie są od harmonii. Tymczasem baterie łazienkowe mogą być jednocześnie funkcjonalne i piękne jak dzieła sztuki.

Można się o tym przekonać, sięgając po geometrycznie doskonałe baterie łazienkowe nawiązujące do stylu minimalistycznego. Czyste linie, kąty proste, formy oparte na sześcianach – takie baterie wprowadzą do Twojej łazienki harmonię i ład. Jest jeszcze jedna zaleta: płaskie powierzchnie łatwiej się czyści.

Wybierasz drewno czy minimalizm? A może jedno i drugie? Te dwa trendy idą ze sobą w parze i tworzą wyjątkowo dobraną parę, bo surowa minimalistyczna forma zyskuje ciepły i elegancki charakter za sprawą miłej dla oka barwy i unikatowego rysunku drewna.

Regulamin korzystania z serwisu