Ozdobna ceramika w łazience

Ceramiczne wyroby idealne do łazienki 

Bolesławiecka ceramika sprawdza się nie tylko w kuchni, ale też w łazience – piękne, ręcznie malowane wzory ożywiają wnętrze pomieszczenia i sprawiają, że przebywa się w nim jeszcze chętniej. Istnieje kilka propozycji, które będą dobrze się prezentować na umywalce, szafkach bądź wannie. Do czego dokładnie można wykorzystać podobne akcesoria i gdzie je kupić?

Ceramiczne wyroby z Bolesławca są wykonywane z najwyższą starannością. To naczynia, które powstają ze specyficznej obróbki gliny. Mieszankę surowców formuje się, wypala, maluje, a następnie pokrywa szkliwem. Produkt jest gotowy po upłynięciu 12 godzin od ponownego włożenia do pieca. Po tym czasie kolory wybranych wzorów są znacznie bardziej intensywne i charakterystyczne dla tego rodzaju produkcji, a sama ceramika staje się odporna na wysoką temperaturę. Dodatkową zaletą jest to, że podobne akcesoria są w pełni ekologiczne.

Bolesławiecka ceramika w Twojej łazience 

Opisane dodatki mogą kojarzyć się głównie z rustykalnym wystrojem, jednak pasują nawet do minimalistycznego wnętrza. Bolesławiecka ceramika jest dobrym sposobem na „przemycenie” drobnych, chociaż barwnych akcentów, które rozświetlą każdą aranżację. Kolorowe akcesoria łazienkowe wyróżniają się spośród jej bieli, czerni czy beżu i urozmaicają przestrzeń. Wyroby sprawiają także, że wzrok rozespanych domowników jest odpowiednio stymulowany np. przy myciu zębów – szczoteczki można włożyć do estetycznego, ceramicznego pojemnika.

Aby kubek dobrze korespondował z resztą akcesoriów obecnych w pomieszczeniu, warto dobrać pudełko na płatki kosmetyczne o podobnym wzorze. Taki dodatek sprawdzi się zarówno jako element aranżacji, jak i praktyczne rozwiązanie dla ginących wacików. Kolejną propozycją jest zestaw ze szczotką do sprzątania toalety, który zastąpi typową, metalową i nierzadko rdzewiejącą instalację. Dla odważniejszych osób znajdzie się również umywalka z bolesławieckimi wzorami, oferowana m.in. przez firmę Ceramika Design.

Na jakie akcesoria łazienkowe należy jeszcze zwrócić uwagę? 

Kolorowe wzory i bolesławiecki design warto wdrożyć za pomocą nieco mniejszych dodatków, takich jak np. dozownik i podstawka na mydło. Akcesoria, ułożone na rogu wanny czy wolnej powierzchni umywalki sprawią, że pozornie neutralne wyposażenie wyda się pełne życia, co odpowiednio nastroi lokatorów przed kolejnym dniem. Barwną ceramikę można też spotkać w formie uchwytu na papier toaletowy, który będzie pasował do wspomnianej już szczotki do ubikacji. Poleca się również zakup kosza łazienkowego, aby uzupełnić całą aranżację.

Regulamin korzystania z serwisu