Cechy idealnej kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest bardzo popularną alternatywą dla wanny, szczególnie w niewielkich łazienkach. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że biorąc prysznic zużywamy na higienę zdecydowanie mniej wody, niż podczas kąpieli. Dzisiejszy rynek oferuje bardzo duży wybór różnorodnych modeli – na co warto zwracać uwagę przed kupnem jednego z nich?

Trzy rodzaj kabin

Kabiny prysznicowe możemy podzielić na trzy kategorie: narożne, przyścienne oraz wolnostojące. Pierwsze z nich najlepiej sprawdzą się w małych łazienkach, w których każdy kawałek przestrzeni powinien być jak najlepiej zagospodarowany. Mogą one mieć różny kształt ścianek – kwadratowy, prostokąty, trapezowaty lub zaokrąglony. Kabiny przyścienne stykają się ze ścianą tylko jednym bokiem – wymagając znacznie więcej miejsca niż kabiny narożne, dlatego sprawdzą się dobrze łazienkach o średniej i dużej powierzchni. Najbardziej ekstrawaganckie są kabiny wolnostojące, które – zgodnie z nazwą – umieścić można w dowolnym miejscu łazienki, nawet na jej środku. Prezentują się bardzo elegancko, zaskakują bogactwem dostępnych wzorów, jednak wymagają naprawdę dużej powierzchni, aby nie przeszkadzały w przemieszczaniu się po łazience i nie uniemożliwiały dostępu do pozostałych urządzeń. Oczywiście kupno gotowej kabiny nie jest jedynym rozwiązaniem – możemy równie dobrze wybudować wnękę na prysznic, w której umieścimy brodzik oraz drzwiczki. Wszystko zależy od tego ile mamy dostępnego miejsca oraz od naszej wyobraźni i zmysłu estetycznego.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę?

Najważniejszą kwestią definiującą idealną kabinę jest jej rozmiar. Ma on wpływ nie tylko na funkcjonalność łazienki, ale również nasz komfort w czasie kąpieli – w zbyt małej kabinie branie prysznica będzie po prostu niewygodne, szczególnie dla wysokich i dobrze zbudowanych osób. Drugą rzeczą na którą dobrze jest zwrócić uwagę jest sposób otwierania drzwi: uchylny lub przesuwny. Ten drugi sprawdzi się znakomicie w zatłoczonych łazienkach, w których otwarcie drzwiczek na oścież jest niemożliwe ze względu na znajdujące się w pobliżu sprzęty, np. sedes czy pralkę, ponadto drzwi przesuwne są zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem. Z drugiej strony warto pamiętać, że drzwiczki z przesuwanymi skrzydłami w pewnym stopniu zasłaniają wejście do kabiny. Na końcu warto zwrócić uwagę na estetykę kabiny, rodzaj wykorzystanych w jej produkcji materiałów oraz ich jakość. Ma to bardzo duże znaczenie dla wyglądu całej łazienki oraz utrzymania kabiny w czystości.

Szeroki wybór kabin prysznicowych do każdej łazienki znajdziemy w ofercie salonu OST-BUD Piękno Łazienek z Nysy, jednego z wiodących dostawców ceramiki łazienkowej na terenie województwa opolskiego.

Regulamin korzystania z serwisu