meble łazienkowe

Cechy dobrych mebli łazienkowych

Łazienki, szczególnie te w blokach, zwykle są niewielkie. Zagospodarowanie wszystkich środków czystości i akcesoriów w tak małym pomieszczeniu bywa więc nie lada wyzwaniem. Aby zadbać o porządek, warto postawić na dobrze zaplanowany system przechowywania, który pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze mebli łazienkowych?

Meble do łazienki – po pierwsze funkcjonalność

Jeśli planujesz urządzenie łazienki, z pewnością przeglądasz strony internetowe i czasopisma prezentujące różnorodne inspiracje wnętrzarskie. Takie wizualizacje zwykle prezentują się bardzo atrakcyjne, często jednak nie uwzględniają tego, co najistotniejsze – faktu, że łazienki służą do przechowywania całej gamy akcesoriów, kosmetyków i środków czystości. Wszystkie te rzeczy powinny znaleźć w pomieszczeniu swoje miejsce, tak aby korzystanie z nich było wygodne, a estetyka łazienki na tym nie traciła.

Podczas wyboru mebli łazienkowych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcjonalność takich sprzętów – radzi pracownik studia meblowego Gamma.

Jest to ważne szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie każdy fragment przestrzeni jest cenny i warto go pomysłowo zaaranżować. To zadanie ułatwia duży wybór półek, szafek i wieszaków, które są projektowane z myślą o niewielkich łazienkach. Pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce oraz, co ważne, są nieocenione w utrzymywaniu porządku.

Jeśli jesteś na etapie urządzania małego pomieszczenia kąpielowego, zwróć uwagę na małe regały do montażu pod umywalkami, płytkie szafki zawieszane na ścianie, czy takie, które można zainstalować pod drabinkami grzewczymi. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie skosów i rogów pomieszczeń. Można zaaranżować w nich półki, na których staną rzadziej używane kosmetyki czy środki czystości.

Jaki materiał wykonania mebli do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym zwykle panują duża wilgotność i wysoka temperatura, dlatego warto wybierać produkty solidnie wykonane i zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników. Przeważnie meble oferowane przez producentów jako przeznaczone do łazienek spełniają wyższe normy odporności na działanie wody czy detergentów. Są pokryte trwałymi okleinami, które pozwalają na ich wygodne czyszczenie bez obawy o uszkodzenie płyty meblowej.

Jeśli marzą Ci się meble łazienkowe wykonane z naturalnego drewna, nie ma powodu, by z nich rezygnować. Zadbaj jedynie o to, aby deski zostały zabezpieczone w odpowiedni sposób. Jeśli impregnacja lub lakierowanie będą przeprowadzone właściwie, drewniane meble posłużą Ci przez wiele lat bez utraty pierwotnego, estetycznego wyglądu.

Regulamin korzystania z serwisu