Jak dobrać oświetlenie do łazienki?

Oświetlenia w łazience nie można traktować po macoszemu. Odpowiednio dobrane lampy wpływają na funkcjonalność tego pomieszczenia tak samo jak prysznic, wanna czy umywalka. To właśnie światło sprawia, że można w komfortowy sposób wykonywać codzienne czynności higieniczne czy sprawnie się malować. Jednak specyfika łazienki wymaga tego, aby szczególną uwagę poświęcić temu, jakie lampy do niej wybrać.

Czym powinno charakteryzować się oświetlenie do łazienki?

Wiele łazienek ma ograniczony dostęp do światła dziennego. Do innych nie ma ono w ogóle żadnej szansy się przedostać z uwagi na brak okien. Jednak charakter tego pomieszczenia wymaga, aby jego poszczególne strefy były optymalnie doświetlone.

Brak naturalnego światła jest szczególnie odczuwany podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych i higienicznych przy lustrze. Zamontowane w tym miejscu lampy muszą wyróżniać się wyjątkowo dużą mocą. Ponadto temperatura emitowanego przez nie światła powinna być jak najbardziej zbliżona do tej, jaką mają promienie słoneczne.

Lampy, zwłaszcza w łazience o większym metrażu, powinny znajdować się w kilku punktach. Dzięki temu pomieszczenie to będzie idealnie oświetlone. Oprócz tego, że umieszcza się je przy lustrze, powinny zostać one zamontowane także nad prysznicem czy nad wanną. Potrzebne jest także źródło światła, które służy do oświetlania całego pomieszczenia.

Wybór właściwej lampy do łazienki to bardzo ważna decyzja. To, jak użytkownicy pomieszczenia będą się w nim czuli i czy bez problemu będą mogli wykonywać wszystkie zabiegi higieniczne, zależy od tego, czy zostanie im zapewniona właściwa ilość światła. Nie można też zapomnieć o kwestiach estetyki. Gustowna lampa jest w stanie podkreślić styl i wprowadzić do łazienki wyjątkowy nastrój – mówi ekspert z firmy swiatlo-cienie.pl.

Jakie lampy wybrać do łazienki?

Przy lustrze w łazience doskonale sprawdzą się kinkiety. Warto, aby były one umieszczone po obu jego stronach. Mogą być także zainstalowane bezpośrednio nad nim. Można zdecydować się też na lustro, które będzie miało wbudowane lampy LED.

Przy wannie oraz nad kabiną prysznicową świetnie sprawdzi się oświetlenie przeznaczone do zabudowy. Lampy łazienkowe tego typu mają wyjątkowo nowoczesny design. Ich oprawy są wykonane z eleganckiej, polerowanej stali, co przekłada się na większe walory wizualne pomieszczenia.

Głównym źródłem światła w łazience powinna być efektowna lampa wisząca. Dużą popularnością wśród tego rodzaju oświetlenia cieszą się plafony. Tym, którzy lubią wyraziste dodatki do łazienki, można zaproponować przykuwające wzrok żyrandole – wniosą one do pomieszczenia nieco blichtru.

Regulamin korzystania z serwisu