Materiał Partnera

Z jakiego szkła są wykonywane obudowy kabin prysznicowych?

Z jakiego szkła są wykonywane obudowy kabin prysznicowych?

Decydując się na kabinę prysznicową, konieczne jest uwzględnienie kilku parametrów. Przede wszystkim jej wielkości, rodzaju brodzika czy dodatkowych funkcji, w jakie wyposażony będzie prysznic. Ważnych elementem jest również wybór materiału, z którego zostanie wykonana obudowa kabiny prysznicowej. Obecnie dominują dwa podstawowe materiały – szkło oraz polistyren. Pierwszy z nich jest popularniejszy.

Jakie szkło na kabinę prysznicową będzie dobrym wyborem?

Jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku obudowy kabiny prysznica jest szkło hartowane. Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak Szkło Galas, materiał ten dostępny jest w dwóch wariantach. Można zdecydować się na:

  • prosty element charakterystyczny dla kabin prostokątnych,
  • specjalnie wygięty materiał, który często wykorzystuje się w przypadku kabin narożnych.

Standardowa grubość szkła hartowanego mieści się w przedziale od 3 do 8 milimetrów. Niezależnie od tego jest ono bardzo bezpieczne. Jego główna zaleta to ogromna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne – jest on trwały, dlatego nie ma obaw o jego porysowanie podczas czyszczenia czy codziennego użytkowania. Sporadycznie mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy szkło pęka – dzieje się tak głównie wtedy, kiedy pochodzi ono z nieznanego źródła. Nawet wtedy nie ma jednak obaw o skaleczenia się. Kabina prysznica ze szkła hartowanego rozpadnie się na tysiące drobnych kawałków z zaokrąglonymi bokami.

Czy warto wybrać kabinę prysznicową ze szkła hartowanego?

Producenci oferują szereg rozwiązań z wykorzystaniem szkła hartowanego w kabinach prysznicowych. Może ono pozostać przeźroczyste, lecz dostępne są również warianty ze szkłem matowym lub barwionym. Zależnie od projektu materiał będzie przyciemniony, piaskowany, a nawet możliwe jest wykonanie na nim wzoru.

Coraz częściej kabiny prysznicowe ze szkła hartowanego są pokrywane specjalną powłoką. Ma to na celu poprawę w zakresie spływania wody. To zapobiega powstawaniu zacieków oraz osadzaniu się brudu. Powłoka ułatwia tym samym utrzymanie kabiny prysznicowej w nienagannej czystości.

Szkło przejrzyste – popularne na obudowę kabiny prysznicowe typu walk-in

Zabudowa typu walk-in cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem – szczególnie w przypadku nowoczesnych wnętrz. Takie rozwiązanie sprawdza się w każdym pomieszczeniu – mniejszym i większym. Kabina prysznicowa w takiej zabudowie doskonale prezentuje się ze szkłem przejrzystym. Jest ono wyjątkowo eleganckie i sprawia, że wnętrze wydaje się przestrzenne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy