Materiał Partnera

Wyjątkowe oświetlenie do Twojej łazienki

Wyjątkowe oświetlenie do Twojej łazienki

Marzy Ci się łazienka jak z bajki, rozpromieniona jasnym światłem albo przytulna z przyciemnionym światłem w sam raz na wieczorny relaks? Poznaj najlepsze rozwiązania dotyczące oświetlenie łazienkowego. Sprawdź, jak wybrać oprawy i poznaj różnorodne pomysły na światło w łazience, które idealnie skomponuje się z wystrojem wnętrza.

Rodzaje sufitowego oświetlenia łazienkowego

Najczęściej stosowanym rodzajem oświetlenia łazienkowego jest oświetlenie sufitowe. Tutaj wybór wcale nie jest taki oczywiste, oświetlenie sufitowe jest bardzo różnorodne. Tradycyjna lampa sufitowa jest najprostszym rozwiązaniem - daje dobre światło i rozjaśnia całą powierzchnię. Zwykły plafon da porządną wiązkę światła i ze względu na prostą formę nie zakłóci aranżacji łazienki. Nieco bardziej dekoracyjnym i charakterystycznym rozwiązaniem jet plafon z reflektorami. Idealnie komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz oraz w stylu glamour. Innym pomysłem jest punktowe oświetlenie sufitowe. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo rodzajów oczek, które możesz zestawiać w dowolnej liczbie, w wybranych miejscach i tworzyć w ustalone kształty. Oczka wspaniale wyglądają na podwieszanym suficie. To nowatorskie rozwiązanie tworzy niesamowity klimat w pomieszczeniu i daje wiele możliwości, np. montażu dodatkowego światła w postaci ledów.

Inne pomysły na oświetlenie

Oświetlenie sufitowe to nasz must have. Często jednak niewystarczający - chcielibyśmy wzbogacić pomieszczenie dodatkowymi dekoracjami świetlnymi. Biorąc pod uwagę, że w każdej łazience znajduje się lustro, możemy wykorzystać je do takiej dekoracji za pomocą światła. Lustro odbije światło, dzięki czemu łazienka stanie się przestronniejsza, przejrzysta i rozjaśniona. Z tego powodu szczególnie polecamy oświetlenie lustra. oswietlenie Znów masz do wyboru kilka rozwiązań: oświetlenie nad lustrem i obok lustra - oba z nich dekorują łazienkę w charakterystyczny sposób. To pomysł zarówno dla zwolenników nowoczesności, jak i starodawnych, przytulnych pomieszczeń, bowiem wybór kinkietów jest ogromny. Możesz wybrać listwę łazienkową LED, listwę z reflektorami, kinkiety albo osobne reflektorki. Oświetlenie może być na całą długość albo szerokość lustra, a może być jedynie punktem. Wybierz oprawę, która idealnie wpisze się do Twojej aranżacji łazienki. W podobny sposób możesz udekorować ścianę nad wanną, wprowadzając przyjemny klimat w czasie kąpieli.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy