Materiał Partnera

Szkło lakierowane w łazience - dlaczego to dobry pomysł?

Szkło lakierowane w łazience - dlaczego to dobry pomysł?

W tradycyjnie stylizowanych łazienkach jedynym miejscem, gdzie znajduje się szkło, jest wiszące nad umywalką lustro. Z biegiem lat trendy w aranżacji łazienek dynamicznie się jednak zmieniły. Dzisiaj szkło umieszcza się także w wersji total, czyli w wielu częściach tego pomieszczenia. Szklane płytki dodają elegancji i szyku do każdej łazienki. Jak więc urządzić łazienkę w szkle lakierowanym?

Czym są szklane płytki i jak je zaaranżować w łazience?

Płytki szklane produkuje się poprzez wykorzystanie procesu lakierowania szkła zwykłego i ornamentowego przy pomocy farby. Dzięki zastosowaniu tej metody szklane tafle stają się niezwykle odporne na działanie specyficznych warunków. Idealnie nadają się więc do łazienek, gdzie woda wpływa na wahania temperatury oraz stopień wilgotności. Obecnie producenci szklanych płytek tacy jak hurtownia szkła Colorimo dbają o to, aby ich oferta była bardzo szeroka, dlatego klienci mogą dowolnie dobrać wzór, kształt i wymiar. To sprawia, że można je dowolnie dostosować do wizji pomieszczenia. Szklane płytki stanowią także pewną alternatywę dla płytek ceramicznych i uzupełniają przestrzeń między blatem, szafkami i lustrem.

Bezproblemowy montaż

Montaż płytek ze szkła lakierowanego jest na tyle bezproblemowy, że jego wykonanie jest możliwe samodzielnie, bez angażowania kosztownych fachowców, którzy często mogą przyjechać jedynie w odległych terminach. Poza tym, położenie płytek szklanych zajmuje o wiele mniej czasu niż instalacja płytek ceramicznych, a polega to jedynie na przyklejeniu lakierowanych płytek bezpośrednio do powierzchni ściany. Zakładanie szklanych tafli nie wymaga stosowania fug, dzięki czemu cała powierzchnia będzie lepiej chroniona przed zabrudzeniami i rozwojem niechcianych mikroorganizmów. Dodatkowo w płytkach ze szkła lakierowanego można bez problemu wycinać otwory, jeśli istnieje potrzeba umieszczenia w nich gniazdek elektrycznych lub ominięcia rury przylegającej do ściany. Tego typu problemy często pojawiają się podczas urządzania łazienki, a płytki lakierowane znacznie ułatwiają rozwiązanie tych kwestii.

Zalety zastosowania szklanych płytek w łazience

Największą zaletą płytek ze szkła lakierowanego jest niezaprzeczalna elegancja, którą widać na pierwszy rzut oka. Dzięki temu doskonale prezentują się w aranżacjach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Najlepsze efekty można uzyskać, stosując duże ilości szkła w wielu częściach łazienki. Materiał ten bardzo dobrze odbija światło, dlatego nawet niewielkie pomieszczenie będzie wyglądać na nieco przestronniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli więc najważniejsze jest optyczne powiększenie wnętrza, warto postawić na szklany wystrój łazienki w wersji total.

Płytki ze szkła lakierowanego stwarzają także duże możliwości aranżacyjne, gdyż można je łączyć z dowolnymi kolorami i wystrojami łazienki, a, poza tym, do każdej przestrzeni wprowadzają powiew nowoczesności. Ciekawym pomysłem na aranżację łazienki z płytkami szklanymi jest połączenie ich z podświetleniem LED. Odbijające się od tafli szkła światło stworzy wówczas niesamowite wrażenie wizualne i wprowadzi niepowtarzalny klimat.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy