Materiał Partnera

Szafki łazienkowe – jak dobrze wybrać?

Szafki łazienkowe – jak dobrze wybrać?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń użytkowych w każdym domu i mieszkaniu, toteż podczas jej aranżacji powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą. Jest to zadanie niełatwe i tym trudniejsze, im mniejsza powierzchnia łazienki.

Przygotowując projekt łazienki musimy pamiętać o funkcjonalności, z uwzględnieniem potrzeb jej przyszłych użytkowników – zauważa nasz rozmówca z firmy Domeko. Innymi priorytetami będziemy kierować się szukając mebli łazienkowych dla mieszkania dla singla, innych zaś dla rodziny z dziećmi. Jednak bez względu na to, kto będzie korzystał najczęściej z łazienki, najważniejszą sprawą zawsze jest metraż.

Wielkość łazienki a wybór szafek

W przestrzennych łazienkach, z jakimi spotykamy się najczęściej w domkach jednorodzinnych, kryterium funkcjonalności mebli łazienkowych jest łatwe do spełnienia. Wybierając szafki możemy swobodnie kierować się kryterium estetycznym, gdyż doskonale sprawdzą się tutaj nawet duże szafki stojące. W ten sposób uzyskamy dodatkowy blat, na którym swoje miejsce może znaleźć przewijak dla niemowlęcia, ale równie dobrze duże stylowe lustro. Inaczej wygląda sytuacja w mniejszych łazienkach, z jakimi mamy zazwyczaj do czynienia w blokach i kamienicach. Przy mocno ograniczonej przestrzeni warto sięgnąć po podwieszane szafki łazienkowe. Jednak przy tym należy pamiętać o wyborze dobrego miejsca dla szafki, aby dostęp do jej zawartości nie był zanadto utrudniony, a sam mebel nie stwarzał zagrożenia uderzeniem np. podczas szybkie wychodzenia z wanny.

Zabudowa wnęk i instalacji

Instalacje prowadzone natynkowo oraz wyeksponowane elementy armatury aż proszą się o zabudowę. Ukrywając nieeleganckie rury możesz przy okazji wygospodarować miejsce na poręczne schowki, w których znajdzie się miejsce na wszystkie kosmetyki i detergenty. Najlepszym przykładem są tutaj łazienkowe szafki podumywalkowe. Dobrym, bo wygodnym rozwiązaniem jest zakup gotowego kompletu umywalki z szafką.

Jakość tkwi w szczególe

Wybierając meble łazienkowe musimy mieć na uwadze specyficzny klimat tego pomieszczenia. Wysokie temperatury i wilgoć sprzyjają niszczeniu sprzętów, dlatego kupując meble upewnij się, że są wykonane z solidnych materiałów przeznaczonych właśnie do użytkowania w takich trudnych warunkach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy