Materiał Partnera

Siedziska do łaźni parowej – trendy w architekturze SPA

Siedziska do łaźni parowej – trendy w architekturze SPA

Czy wiesz, że kąpiele parowe pokochali już starożytni Rzymianie? Za czasów rządów cesarza Konstantyna było ponad… 800 łaźni! Nic dziwnego, w końcu zapewniają one szereg korzyści zdrowotnych. Gorąca para oczyszcza ciało z toksyn, wygładza i odżywia skórę, podnosi odporność i znakomicie inhaluje drogi oddechowe. Jednak, by kąpiele tego typu były możliwe, niezbędne są siedziska do łaźni parowej. Które są godne polecenia?

Siedziska do łaźni parowej – najnowsze trendy

Siedziska odgrywają niebagatelną rolę w architekturze SPA. To od nich zależy wygoda osób przebywających w łaźni. Nie da się też ukryć, że design również może przyciągać lub zniechęcać klientów. Dlatego warto zainwestować w nowoczesne, atrakcyjne wizualnie i przede wszystkim komfortowe siedziska.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego elementu? Przede wszystkim na szerokość i wysokość. Siedzisko może być wyższe lub niższe, zależnie od gustu i preferencji. Jeśli chcesz wyposażyć obiekt komercyjny, najlepiej zainwestuj w obydwa rodzaje. Jeśli kupujesz siedziska do łaźni parowej w prywatnych celach, dopasuj wysokość do siebie i bliskich.

Kolejna istotna kwestia to wyprofilowanie. Ogromną popularnością cieszą się siedziska z anatomicznym kształtem. Wyróżniają się one wypukłościami, na przykład na wysokości dolnego odcinka pleców. To gwarancja stabilnego i przyjemnego podparcia dla kręgosłupa. Ponadto dzięki takiemu profilowi można przebywać w łaźni nawet w pozycji półleżącej.

Siedziska mogą mieć podparcia różnego typu. Do wyboru masz jeszcze modele z oparciem prostym lub nawet bez. Ta druga opcja dotyczy najczęściej ław. Są one przeznaczone do łaźni prostych i niedużych, w których trzeba zaoszczędzić przestrzeń. Oparciem dla pleców jest wtedy ściana łaźni. Co ciekawe, producenci oferują nawet siedziska w formie foteli. To najwygodniejsze modele, które mogą być honorowym miejscem w każdym SPA.

Gdzie się zaopatrzyć w dobre siedziska do łaźni parowej?

Jeśli chcesz się zaopatrzyć w dobre siedziska, postaw na sprawdzonych producentów. Do takich należy firma ALL-SPA, która oferuje możliwość indywidualnego doboru kształtu i wymiarów każdego elementu. Ich meble COVI BANCO to praktyczne i komfortowe rozwiązania do każdej strefy SPA.

Warto pamiętać również o tym, że gotowe siedziska możesz wykończyć za pomocą mozaiki. Dzięki temu jeszcze bardziej podkreślisz nietuzinkowy charakter swojego SPA. Postaw na innowacyjne rozwiązania!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy