Materiał Partnera

Najważniejsze zalety kamiennych blatów w łazience

Najważniejsze zalety kamiennych blatów w łazience

Kamień naturalny jest jednym z bardziej prestiżowych i atrakcyjnych materiałów używanych do przygotowania elementów wyposażenia i wystroju wnętrz. Chętnie stosuje się go do wykonywania elementów o większej powierzchni, co pozwala na wyeksponowanie jego piękna, a jednocześnie daje możliwość skorzystania ze wszystkich walorów użytkowych. Jednym z bardziej popularnych zastosowań jest tworzenie z kamienia blatów łazienkowych.

Sposób na piękne wnętrze, czyli estetyka blatów łazienkowych

Urok kamienia wiąże się z jego różnymi cechami. Dla wielu osób najważniejszy jest jego niepowtarzalny charakter. Choć w przypadku wielu odmian wygląd będzie podobny, to każdy z elementów będzie się zawsze w pewnym stopniu odróżniał od innych. Równie istotny będzie rozkład poszczególnych minerałów, składających się na strukturę kamienia i tworzony przez nie wzór. Mniej lub bardziej regularne plamki, żyłki czy większe obszary o rozmaitym zabarwieniu sprawiają, że wiele kamieni można bardzo długo podziwiać, a ich widok nigdy się nie nudzi. Kolejną kwestią są wspaniałe zestawienia kolorów oraz ich zróżnicowanie. Barwy poszczególnych gatunków wykorzystanych do stworzenia blatu łazienkowego mogą świetnie komponować się z koncepcją urządzenia wnętrza i nadawać mu dodatkowego wymiaru. Wybór kamienia to często także sposób na podkreślenie związku z przyrodą czy po prostu ożywienie aranżacji.

 Dlaczego warto wybierać kamień na blaty łazienkowe?

Do najważniejszych zalet użytkowych blatów łazienkowych z kamienia należy jego bardzo wysoka trwałość, znacznie przewyższająca dostępne alternatywy. Odpowiednio dobrany gatunek – najlepiej jedna z odmian granitu – sprawia, że blat będzie odporny na zarysowania i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Kamień o niskiej nasiąkliwości zniesie także długi kontakt z wodą i wilgocią. Nie zaszkodzą mu również używane w łazienkach środki czystości lub kosmetyki – właściwa odmiana nie ulegnie poplamieniu ani nie zmieni swojej barwy. Kamień będzie ponadto łatwy do utrzymania w czystości. Z jego powierzchni bez problemu da się usunąć ślady zachlapania czy pozostałości używanych w łazience specyfików. Co szczególnie ważne, kamień się nie starzeje – zarówno w sensie dosłownym, ponieważ wraz z wiekiem jego walory nie ulegają obniżeniu, jak i przenośnym. Elementy z kamienia „nie opatrzą się” tak szybko, jak inne materiały. Szeroką paletę gatunków kamienia oraz sposobów jego obróbki można znaleźć, korzystając z oferty firmy Prodmar, specjalizującej się ponadto w sprzedaży konglomeratów i spieków o znakomitej jakości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy