Materiał Partnera

Najmodniejsze kolory płytek w tym sezonie

Najmodniejsze kolory płytek w tym sezonie

Trendy w kolorach płytek stale się zmieniają i co roku można znaleźć nowe motywy, które są wybierane przez projektantów. W roku 2021 będą rządzić odważne kolory, trójwymiarowa struktura i zróżnicowane kształty. W modzie będzie także eksperymentowanie z nowymi wzorami. Najwięcej dzieje się w kuchni – to właśnie w tym pomieszczeniu płytki będą najciekawsze. Jakie rodzaje płytek będą, więc najmodniejsze w sezonie 2021?

Płytki marmurowe i kamienne

W trendach łazienkowych na rok 2021 królują płytki marmurowe. Nie występują one jednak w standardowej formie – mogą przybierać różne kształty i rozmiary. W nadchodzącym sezonie najmodniejsze będą płytki wielkoformatowe, dzięki którym można uzyskać efekt gładkiej tafli. Poza tym duże płytki powiększają optycznie przestrzeń, dlatego najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Popularne będą także marmurowe mozaiki, których można użyć do wydzielenia konkretnej strefy w łazience oraz płytki z marmurowym wzorem w kształcie heksagonów, które mogą ozdobić podłogę lub przestrzeń wokół lustra.

W ofercie producentów, takich jak salon płytek ceramicznych Biesiadecka z Wrocławia, królować będzie w tym sezonie również kamień. Jest to przejaw mocnej inspiracji naturą w ostatnich latach. Płytki imitujące surowy kamień, czyli granit, trawertyn, kamień polny i wiele innych, mają najczęściej matowe wykończenie i delikatne różnice w kolorze, co dodaje im naturalności. Płytki z efektem kamienia pasują do wnętrz rustykalnych, w stylu modern classic, japandi czy minimalistycznym.

Płytki strukturalne, kwadratowe i cementowe

Jednym z popularniejszych trendów w 2021 roku będą płytki strukturalne w delikatnym wydaniu. Najmodniejsze płytki do łazienki na 2021 rok są pokryte wypukłymi prążkami, geometrycznym ornamentem, motywem jodełki lub arabeski i najlepiej komponują się z gładkimi powierzchniami. Poza tym projektanci polecają płytki kwadratowe, które mimo prostego kształtu, zachwycają swoim wyglądem. Białe kwadraty doskonale łączą się z kontrastującą fugą, ale na ścianach będą rządzić także elementy w kolorze różowym lub zielonym. W 2021 roku idealnym wyborem na kuchenną podłogę będą płytki cementowe. Nie są to już jednak kolorowe patchworki, a przemyślane i skromne kompozycje uzupełnione geometrycznymi lub roślinnymi ornamentami. Projektanci czerpią inspiracje z wiktoriańskich posadzek, co wpływa na to, że na podłodze w kuchni będzie królował lekko wypłowiały kolor lub elegancki wzór utrzymany w kolorystyce czerni i bieli. W nadchodzącym roku wzrośnie też popularność płytek postarzanych – z nierównymi krawędziami czy zatartym nadrukiem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy