Materiał Partnera

Łazienka jak pokój

Łazienka jak pokój

Na niejednym obrazku z aranżacjami łazienek możemy zobaczyć takie, których wystrój do złudzenia przypomina przytulny pokój. Taka łazienka jest marzeniem niejednej osoby. Jak przygotować taką i kto może sobie na nią pozwolić? Zapraszamy do lektury.

Wymagania

Aby przygotować łazienkę, która będzie wyglądała jak pokój, powinniśmy mieć albo osobną łazienkę i toaletę, albo bardzo przestronną jedną łazienkę. Wrażenie przytulnego i pokojowego wnętrza sprawiają starannie dobrane meble, dlatego musimy mieć na nie odpowiednio dużo miejsca. Jeżeli chcemy osiągnąć najbardziej pokojowy efekt, wybierzmy meble drewniane z uchwytami i wytłaczanymi frontami. Dodatkowo zabudujmy wannę w taki sam sposób, dzięki czemu wanna stanie się częścią tak zaplanowanego pokoju i nie zdominuje pomieszczenia.

Wykończenie

Zamiast płytek ceramicznych z różnorodnymi motywami, postawmy na jednorodne ściany. Możemy wykorzystać specjalistyczne farby ścienne – będą wyglądały tak samo jak w pozostałych wnętrzach, a posłużą do zadań specjalnych. Wybierzmy farby sanitarne, wodoodporne i plamoodporne. lazienka Podobnie niech podłoga nie będzie typowo łazienkowa, ale imitująca podłogę pokojową. Zamiast zatem układać płytki podłogowe, postawmy na gres imitujący drewno, które najczęściej widnieje w całym mieszkaniu. Gres to wysokiej jakości materiał, wyróżniający się trwałością i szczególną odpornością.

Dodatki

Do tak urządzonego pomieszczenia śmiało sięgaj po dowolne dodatki. Na ścianie zawieś ulubiony obraz, zaaranżuj odpowiednie oświetlenie. Najlepiej, aby wpisywały się w ciepły klimat wnętrza. Niech nie zabraknie kwiatów i ozdób.

Czym wyróżnia się stylizacja?

Jeśli zostało Ci odrobinę wolnego miejsca albo masz niewykorzystany mebel, spróbuj urządzić mały kącik, w którym mógłbyś wykonywać swoje codzienne czynności. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie toaletki, przy której kobieta codziennie wykonywałaby makijaż. Zamiast wanny można zainwestować w jacuzzi i relaksować się w wolnej chwili. Stwórz w ten sposób wyjątkowe wnętrze dla siebie - w zupełności indywidualne i oryginalne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy