Materiał Partnera

Jakie płyny przydadzą się do mycia łazienki?

Jakie płyny przydadzą się do mycia łazienki?

Łazienka to miejsce wymagające szczególnej uwagi pod względem higieny. Dotyczy to zwłaszcza łazienek dostępnych publicznie. Wiele osób przewijających się przez nie sprawia, że szybko dochodzi do zabrudzeń, które, z uwagi na swój charakter, mogą być źródłem chorób i bardzo obniżają poziom higieny. Tu przydają się profesjonalne płyny do mycia łazienek.

Czystość i higiena w łazience

W łazienkach i toaletach powstaje wiele różnorodnych zabrudzeń. Ich źródeł jest kilka. Z uwagi na obecność wody łatwo o kamień i rdzę, które stopniowo osadzają się na armaturze, pozbawiając ją zarówno blasku, jak i funkcjonalności. Do obniżania czystości przyczyniają się także m.in. osady z mydeł. Wysoka wilgotność sprawia, że drobinki kurzu unoszące się w powietrzu łatwo przyklejają się do mokrych powierzchni. Jeżeli łazienka jest łączona z toaletą, nie należy zapominać o zabrudzeniach typowych dla sanitariatów oraz o niemiłym zapachu. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Zapytaliśmy o to eksperta z firmy Hurtowniachemiczna.pl.
W łazienkach szczególnie wymagających, czyli tych dostępnych dla każdej osoby z zewnątrz, używa się specjalistycznych preparatów. Wyróżniają się one podwyższoną skutecznością dzięki koncentracji aktywnych składników, a duże opakowania sprawiają, że jest to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie np. dla firm sprzątających. Na każdy typ zabrudzenia stosuje się inne preparaty.
Zobaczmy więc, jakie płyny do czyszczenia łazienek są używane przez profesjonalistów.

Profesjonalne płyny do czyszczenia łazienek

Aby łazienka była prawdziwie czysta, musi nie tylko lśnić, ale też być pozbawiona bakterii i grzybów, o których rozwój nietrudno w wilgotnym środowisku. Dlatego preparaty do mycia łazienek często mają właściwości bakterio- i grzybobójcze. Takim środkiem jest Clinex W3 Bacti. Jest uniwersalny pod względem powierzchni, które można nim myć. Zaliczają się do nich: posadzki, glazura podłogowa, umywalki, pisuary, sedesy czy wanny w warunkach domowych oraz w miejscach publicznych z wyłączeniem obszarów medycznych i przemysłowych. Newralgicznym miejscem każdej łazienki są fugi. O ile płytki czyści się łatwo i nie przyjmują one zabrudzeń tak szybko, o tyle fugi mają wielką łatwość trzymania zabrudzeń i trudno przywrócić im pełną czystość. Tutaj sprawdzi się płyn Czysta Fuga ForLux SF101. Dzięki niemu można w prosty sposób, bez szorowania i niemal natychmiast uzyskać idealnie czyste fugi. Preparat należy rozcieńczyć przed użyciem, dzięki czemu jest bardzo wydajny. Jeżeli zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe, można użyć wyższych stężeń – to wygodne rozwiązanie, gdy mamy do wyczyszczenia fugi o różnym stopniu zanieczyszczenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy