Materiał Partnera

Jakie panele podłogowe najlepiej sprawdzą się w łazience?        

Jakie panele podłogowe najlepiej sprawdzą się w łazience?        

Ze względu na to, że łazienka to wymagające pomieszczenie, w którym panuje duża wilgotność i ciągłe wahania temperatur, panele podłogowe to niezbyt często spotykane rozwiązanie na aranżację posadzki. Obecnie jednak, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, coraz więcej osób decyduje się na wykończenie łazienki nowoczesnymi modelami podłóg. Jakie panele sprawdzą się na podłoże w łazience? Podpowiadamy!

Panele winylowe do łazienki - jakie mają zalety?

Najczęściej wybieranymi wariantami paneli do łazienki są panele winylowe, charakteryzujące się wysoką wodoodpornością. Oprócz tego są wykonane z odpornych materiałów na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz na środki chemiczne, dzięki czemu pozostają w swoim pierwotnym i estetycznym wyglądzie przez długi czas.

Panele winylowe do łazienki są również antypoślizgowe, a co za tym idzie, zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa podczas wychodzenia z wanny lub spod prysznica. Poza tym doskonale przewodzą i szybko oddają ciepło, dlatego też z powodzeniem wykorzystywane są pod wodne ogrzewanie podłogowe.

Czy panele laminowane sprawdzą się w łazience?

Drugim rodzajem posadzki do łazienki są natomiast panele laminowane, które powinny być wykonane z płyt MDF lub HDF pokrytych specjalnych laminatem, zapobiegającym wchłanianiu przez nie wody oraz wilgoci. W takim przypadku podobnie jak winylowe, mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym. Co więcej, ich wygląd świetnie imituje różne surowce, takie jak drewno czy marmur, co sprawia, że tworzą wiele możliwości wyjątkowych aranżacji pomieszczenia.

Mikrocement, czyli nowoczesny styl w łazience

Ciekawym rozwiązaniem na aranżację przestrzeni łazienkowej jest wybór mikrocementu, czyli cienkiej powłoki dekoracyjnej. Cieszy się on ogromną popularnością, głównie z racji swojego oryginalnego wyglądu oraz walorów użytkowych. Jest wysoce odporny na wilgoć i wodę, dzięki czemu może być montowany nie tylko na posadzce, ale również pod prysznicem, bez obaw o jego zniszczenie. Dodatkowo powłoka dekoracyjna nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia.

Mikrocement dostępny w Salonie Dekoracji Wnętrz M-Dekor może być wylany niemal na każdym rodzaju podłogi, nawet uszkodzonej, bez konieczności jej demontażu. Na tle innych materiałów jego montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga fug oraz połączeń, w związku z czym w wolnych przestrzeniach nie gromadzą się zanieczyszczenia oraz kurz. W efekcie utrzymanie go w czystości nie wymaga żadnych specjalnych detergentów ani pracochłonnych zabiegów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy