Materiał Partnera

Jaki typ tynku dekoracyjnego sprawdzi się w łazience?

Jaki typ tynku dekoracyjnego sprawdzi się w łazience?

Przez jakiś czas moda na dekoracyjne wzory pokrywające ściany ustąpiła minimalistycznemu wykończeniu, najczęściej zamykającemu się w jednym stonowanym kolorze. Obecnie jednak można zauważyć wielki powrót kreatywnych zdobień oraz ciekawych faktur. Sprawdzą się one nawet w łazience. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku należy użyć materiałów odpornych na wilgoć. Jak wybrać odpowiedni tynk do łazienki? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jeśli zdecydujesz się na przyozdobienie ściany ciekawymi wzorami lub nieoczywistymi fakturami w formie tynku, warto skorzystać z usług firmy, która wykona prace z profesjonalną starannością, a także pozostanie otwarta na nieszablonowe pomysły i efektowne wzory. Takich zleceń podejmie się na przykład firma Tynki Dekoracyjne Rafał Hertel.

Element dekoracyjny o konserwujących właściwościach

Tynki stanowią stylową alternatywę dla tradycyjnych farb i tapet. Są nie tylko eleganckim elementem dekoracyjnym, ale także wzmacniają powierzchnię ściany i przedłużają jej żywotność. Dzięki szczegółowej, ręcznej pracy można stworzyć niezliczoną ilość unikalnych tekstur. Jedyne ograniczenie stanowi wyobraźnia. To ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie sprawdzi się w każdego rodzaju pomieszczeniu — nawet w bardziej wymagającej łazience. Należy jednak pamiętać, że zastosowane w niej materiały muszą być odporne na wilgoć.

Jaki rodzaj tynku sprawdzi się na ścianach łazienki?

Ze względu na wilgoć, która jest obecna w łazience, to pomieszczenie wymaga wyjątkowo odpornego materiału. W takim przypadku dobrze sprawdzi się trawertyn. Wykończenie tego typu tynkiem jest uznawane za luksusowe rozwiązanie. Nie bez powodu, ponieważ prezentuje się on wyjątkowo elegancko, a jednocześnie jest bardzo wytrzymały — odporny na wilgoć, mycie i ścieranie. Doskonale współgra z większością stylów, ale szczególnie efektownie wygląda we wnętrzach o charakterze glamour, loft czy industrial. Stanowi także piękne połączenie z drewnianymi elementami wnętrza.

Tynk dekoracyjny to estetyczna baza, która w połączeniu z trafionymi dodatkami nada całkiem nowy charakter każdemu wnętrzu. Warto przyozdobić nim swoje ściany, bo nie tylko wpływa na wygląd pomieszczenia, ale także stanowi pewnego rodzaju płaszcz ochronny ściany. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jego aplikacja bez doświadczenia może być niełatwym zadaniem i różnie się skończyć. Z tego powodu warto ją powierzyć w ręce specjalistów. W ten sposób unikniemy estetycznych wpadek i niepotrzebnych nerwów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy