Materiał Partnera

Jak wyposażyć własną łazienkę?

Jak wyposażyć własną łazienkę?

Każda łazienka, aby była funkcjonalna i estetyczna, musi być odpowiednio wyposażona. W zależności od naszych potrzeb oraz rozmiarów pomieszczenia powinniśmy wybrać do niej armaturę oraz dodatkowe elementy wyposażenia, które sprawią, że nasza łazienka będzie kompletna i funkcjonalna. Jak prawidłowo wyposażyć swoją łazienkę i jakie elementy do niej wybrać?

Armatura łazienkowa – baterie do umywalki i prysznica

W żadnej łazience nie powinno zabraknąć dobrej jakości armatury. Jako że są to elementy, które kupujemy na wiele lat, warto poświęcić sporo uwagi ich wyborowi. Wśród armatury żelaznym punktem jest wybór baterii umywalkowej. Warto zdecydować się na baterię montowaną bezpośrednio do umywalki, gdyż prezentuje się ona bardziej estetycznie oraz nowocześniej od natynkowych odpowiedników. Aktualnie w sprzedaży dostępny jest ogromny wybór baterii, które posiadają różne kolory wykończenia oraz kształty. Bez problemu dobierzemy więc baterię, która będzie pasowała do naszej wizji łazienki idealnej. Szczególnie warto wybierać baterie w kolorze chromu, gdyż pięknie błyszczą w świetle oraz są łatwe w utrzymaniu w czystości. Oprócz baterii do umywalki, w nowoczesnej łazience nie powinno także zabraknąć prysznica oraz baterii do niego. W tej sytuacji także warto postawić na baterie podtynkowe, które prezentuję się estetycznie i nowocześnie. Baterie najlepiej kupować w zestawach razem z głowicą natryskową oraz słuchawką. Wartym polecenia zestawem jest zestaw natryskowy z baterią podtynkową Bm-tres, dostępny w  Mersi.pl.

Wyposażenie łazienki – toaleta i deska wolnoopadająca

W żadnej łazience nie może zabraknąć także solidnej i wytrzymałej toalety. Aktualnie, najczęściej spotykanymi miskami WC w nowoczesnych łazienkach są modele podwieszane. Nie mają one widocznej z zewnątrz komory spłuczki, która ukryta jest w zabudowie, co pozwala na zachowanie minimalistycznego oraz nowoczesnego wyglądu. Miski WC dostępne są w różnych kształtach, możemy więc wybrać takie, które najbardziej nam odpowiadają pod względem designu. Do nowoczesnych łazienek z pewnością sprawdzi się miska w kwadratowym kształcie, np. GAP Miska WC Podwieszana RIMLESS, z kolei do wystroju bardziej tradycyjnie urządzonych łazienek dobrze będzie pasowała miska o lekko zaokrąglonym kształcie, np. Peonia Zero. Do miski toaletowej warto także dokupić trwałą oraz solidną deskę sedesową. Najlepszym obecnie wyborem są deski wolnoopadające, które podnoszą komfort korzystania z nich oraz zapobiegają zniszczeniu deski podczas zamykania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy