Materiał Partnera

Jak działa funkcja hydromasażu w baliach?

Jak działa funkcja hydromasażu w baliach?

Hydromasaż sprzyja rozluźnieniu mięśni, przekłada się na lepsze ukrwienie oraz zmniejsza bóle stawowych. Wiele starszych osób wybiera więc na wakacje te obiekty, w których można korzystać z takich zabiegów. Coraz popularniejsze są także balie z hydromasażem. Te można wykorzystać we własnych ogrodzie lub na tarasie. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że system do hydromasażu nigdy nie powinien być pozostawiony na mrozie.

 

Do czego stosuje się hydromasaż?

 

Hydromasaż to technika polegająca na masowaniu skóry za pomocą wody wypuszczanej pod określonym ciśnieniem. Taki zabieg ma szereg zalet i pozytywnie wpływa na zdrowie. Pomaga na takie schorzenia jak:

  • silny stres, bóle głowy czy osłabienie,
  • bóle stawów, obniżenie ciśnienia,
  • cellulit i rozstępy,
  • stany po urazach tkanek miękkich, złamaniach i skręceniach,
  • bezsenność, problemy z oddychaniem.

Wielu osobom zaleca się korzystanie z balii z jacuzzi, które można znaleźć na wielu basenach oraz w ośrodkach wypoczynkowych, a czasem nawet w centrach rehabilitacyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla osób w każdym wieku, które chcą porządnie się zrelaksować oraz znaleźć ulgę w codziennych dolegliwościach.

 

Jak działa hydromasaż w baliach?

 

Z hydromasażem większość osób miała już styczność. Tę funkcję oferuje między innymi jacuzzi. Działanie opiera się na zasadzie wypychania ciepłej wody do góry. Woda zimna i ciepła mieszają się ze sobą, przemieszczając się po balii. Piec opalany drewnem lub elektryczny bez przerwy dostarcza ciepła, co napędza nieustanny ruch wody. Dzięki temu mięśnie cały czas są poddawane zabiegowi hydromasażu. Można spotkać się także z nowoczesnymi jacuzzi, w których skórę osób w nich przebywających masują bąbelki powietrza. Jednak to tę pierwszą metodę masażu można spotkać w baliach najczęściej.

W funkcję hydromasażu można wyposażyć każdą przydomową balię drewnianą. Specjaliści z firmy Dom Bal zalecają takie rozwiązanie każdej rodzinie, która dysponuje wystarczającym budżetem. Bez niego balia również korzystanie wpływa na zdrowie, ale hydromasaż jest zdecydowanie bardziej efektywny. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą z niego korzystać. Ze względów bezpieczeństwa odradza się go przede wszystkim osobom:

  • przechodzącym mocne infekcje,
  • cierpiącym na padaczkę,
  • zmagającym się z nowotworami łagodnymi i złośliwymi,
  • cierpiącym na nadciśnienie tętnicze w zaawansowanym stadium,
  • chorującym na zakrzepicę.

Specjaliści odradzają również takie kąpiele z hydromasażem kobietom w ciąży – zwłaszcza w zaawansowanym stadium.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy