Materiał Partnera

Jak dobrać szkło do kabiny prysznicowej?

Jak dobrać szkło do kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie w łazienkach, które są niewielkie, a także dla osób, które preferują szybki, ciepły prysznic niż długą kąpiel w wannie. Kabiny prysznicowe mogą być pojedyncze, przesuwane, narożne oraz typu walk-in. Niezależnie od modelu prysznica, szkło, z którego jest wykonany, musi być dobrej jakości i wyglądać atrakcyjnie. Dowiedz się, jakie rodzaje szkła idealnie sprawdzą się jako ściany i drzwi kabiny prysznicowej.

Jakie szkło jest najlepsze do kabiny prysznicowej?

Aby kabina prysznicowa była trwała, a jednocześnie wyglądała estetycznie, potrzebne jest najlepszej jakości szkło. Prysznic jest używany codziennie, więc ściany i drzwi muszą być wytrzymałe. Najlepszym wyborem jest szkło hartowane, które początkowo jest zgrzewane, a następne chłodzone, co sprawia, że jest niesamowicie solidne. Dzięki temu kabina prysznicowa nie rysuje się, ani nie kruszy się przy pęknięciu. Jest to więc bezpieczne rozwiązanie nawet w razie nieszczęśliwego wypadku.

Oryginalnym pomysłem jest kabina prysznicowa z antisolu, czyli szkła barwionego, które również poddawane jest hartowaniu. Ściany, drzwi lub jedynie ich elementy mogą mieć kolor brązowy, grafitowy, czarny lub optiwhite, czyli pozbawiony zielonej poświaty, która występuje w innych rodzajach szkła. Oprócz tego, że prysznic będzie długotrwały, cała łazienka zyskuje estetycznego i ciekawego efektu. Te rodzaje szkła sprawdzają się we wszystkich typach kabin prysznicowych.

Szklana kabina prysznicowa z grafiką

Dla osób, które cenią sobie nieprzeciętne rezultaty, proponujemy grawerowane kabiny prysznicowe. Obróbka szkła odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest piaskowanie. Ekspert z Centrum Obróbki Szkła Bochnia tłumaczy:

„Szkło jest matowione pod strumieniem piasku o dużym ciśnieniu. Dzięki temu możemy uzyskać mleczny efekt, który idealnie sprawdzi się w szklanej kabinie prysznicowej. Klienci często decydują się na takie rozwiązanie np. na dolnej połowie drzwi prysznica, aby zyskać intymności. Dodatkowym atutem jest to, że szkło matowe jest łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ nie trzeba tego robić tak często, jak w przypadku zwykłego szkła”.

Drugim sposobem na oryginalne drzwi i ściany kabiny jest ich grawerowanie. Dzięki precyzyjnym elementom szklana kabina prysznicowa zyskuje na walorach estetycznych. Nowoczesne zdobienia często można spotkać np. w łazienkach hotelowych.

Jak dbać o kabinę prysznicową?

Łazienka jest miejsce mokrym, wilgotnym, a kamień, który jest obecny w wodzie, często osadza się na kafelkach lub elementach wyposażenia pomieszczenia. Trzeba pamiętać, aby często czyścić prysznic detergentami, wycierać szyby specjalną ściągaczką do kabiny, a także od czasu do czasu myć szklane powierzchnie płynem do tego przeznaczonym, by nadać im połysku. Zaniedbanie  powierzchni kabiny prysznicowej może skutkować rozwojem pleśni, grzybów czy roztoczy. Co więcej, nieregularne czyszczenie i niesuszenie szkła oraz zakamarków prysznica powoduje osadzenie się kamienia i rdzy. Aby temu zapobiec, warto pokryć szkło kabiny prysznicowej specjalną NANO powłoką, która dzięki swoim hydrofobowym właściwościom utrzyma prysznic w idealnym stanie na długo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy