Materiał Partnera

Jak dobrać grzejnik do łazienki retro?

Jak dobrać grzejnik do łazienki retro?

Stylowo zaaranżowana łazienka potrafi zmienić rutynę codziennej pielęgnacji w czas iście królewskiego odpoczynku i relaksu. We wnętrzach tego typu każdy, nawet najmniejszy element, odgrywa dużą rolę. Współczesne łazienki często urządzane są w stylu retro, który swoim charakterem nawiązuje do dekoracyjności i harmonii minionych epok. Podpowiadamy, jakie grzejniki sprawdzą się w łazienkach retro.

Czym charakteryzuje się styl retro?

Warto rozpocząć od zdefiniowania, czym właściwie charakteryzuje się styl retro. Jest to estetyka, która w dużym stopniu opiera się na nienachalnej dekoracyjności, harmonii oraz spójności elementów. Wśród królującej w niej kolorystyki wyróżnić można odcienie bieli, srebra, złota, mosiądzu czy niklu, a niekiedy także czerni, która znajduje zastosowanie m.in. we wnętrzach łączących styl retro z nowoczesnym.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika retro?

Wybierając grzejnik retro, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, dopiero później można skupić się na walorach estetycznych. Stanowi on bowiem podstawę wyposażenia każdej łazienki, dlatego musi być dobrany w bardzo przemyślany i precyzyjny sposób.

Najważniejsze jest, aby wielkość grzejnika dopasowana była do powierzchni pomieszczenia. Istotny jest także dostęp do pionu wodnego, który w dużym stopniu może zdeterminować jego umiejscowienie w łazience. Koniecznie należy zwrócić uwagę również na materiał wykonania grzejnika – najpopularniejszym jest stal zabezpieczona powłokami antykorozyjnymi.

Czym powinien charakteryzować się grzejnik retro?

Po przeanalizowaniu niezbędnych kwestii dotyczących funkcjonalności kaloryfera, można śmiało przejść do oceny jego walorów estetycznych. Grzejniki retro często wyróżniają się ciekawym i oryginalnym designem, a ich kolorystyka opiera się chromie, mosiądzu czy niklu, czyli barwach, które dominują w estetyce nawiązującej do minionych epok. Niezwykle istotne jest rozmieszczenie drabinek oraz forma grzejnika: w łazienkach retro idealnie sprawdzą się zarówno modele wiszące, jak i wolnostojące, które stanowią niezwykle niebanalne rozwiązanie. Ciekawą opcją jest także zakup kaloryfera z konstrukcją, która opiera się na żeberkach.

Niezbędne dodatki do grzejnika retro

Jak wspomnieliśmy wyżej, w łazienkach retro istotną rolę odgrywają nawet drobne detale. Na szczęście istnieje wiele sklepów oferujących ceramikę, armaturę i akcesoria łazienkowe, które zaprojektowane są w oparciu o tę estetykę. Jednym z nich Świat Łazienek XXI w., który prowadzi sprzedaż internetową oraz stacjonarną – w Warszawie.

Poza zakupem samego grzejnika, konieczne jest dobranie do niego niezbędnych dodatków. Warto zwrócić szczególną uwagę na zawory i grzałki. Mogą one przybrać formę krzyżową lub kątową, co efektywnie podkreśli charakter pomieszczenia. Ich kolorystyka powinna być dopasowana do wybranych wcześniej baterii i akcesoriów. Wszystko to przyczyni się do stworzenia spójnej i harmonijnej aranżacji, która zachwycać będzie nie tylko swoją dekoracyjnością, lecz także funkcjonalnością.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy