Materiał Partnera

Higieniczne dywaniki łazienkowe. Propozycje

Higieniczne dywaniki łazienkowe. Propozycje

Dywaniki łazienkowe to ważne akcesoria, które powinny znaleźć się w każdym domu i mieszkaniu. Są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Ocieplają wnętrze i sprawiają, że łazienka jest o wiele bardziej przytulna. Ograniczają też prawdopodobieństwo upadku na mokrej posadzce, co jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Na jaki model dywanika się zdecydować? I czym się kierować przy wyborze?

Dywaniki typu shaggy

Pierwszą propozycją są dywaniki typu shaggy, czyli z „włosiem” grubo plecionym i gęstym. Z wyglądu taki model przypomina nieco dredy.

Mocną stroną tego rodzaju dywaników jest ich wysoka chłonność. Z tego względu będą się nadawać do pomieszczeń szczególnie narażonych na zamoczenie podłogi, np. w łazienkach
z prysznicem. Innym plusem jest to, że nie widać na nich zabrudzeń.

Dywaniki z wytłoczonymi wzorami

Bardzo polecanym rozwiązaniem są dywaniki łazienkowe z wytłoczonym wzorem, na przykład stópek. Takie dywaniki-ręczniki w uniwersalnym białym kolorze są bardzo przyjemne w dotyku. Szczególnie jeśli zostały one wykonane ze 100-procentowej bawełny najwyższej jakości.

Właśnie tego typu modele znajdziesz w Vipro – świetnie wyposażonej sieci sklepów z artykułami do wykończenia wnętrz.

Dzięki wysokiej gramaturze (600GSM) wspomniany dywanik jest mięsisty i przez to świetnie absorbuje łazienkową wodę. Jest to także zasługa przędzy z dłuższych
i cieńszych włókien. Mokry ręcznik nie wydziela nieprzyjemnego zapachu oraz zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii.

Jakie dywaniki łazienkowe będą najlepsze?

Wrażenia zmysłowe w przypadku tekstyliów łazienkowych są bardzo istotne. Dlatego zwracaj uwagę na to, by dywanik łazienkowy był gruby, mięsisty i przyjemny w dotyku.

Kolejna rzecz to trwałość produktu. Dobrej klasy dywaniki łazienkowe mają specjalnie wzmocnione brzegi i są starannie wykonane. To czyni je trwałymi i wytrzymałymi artykułami na lata.

Idealnie, jeśli kupowany dywanik łazienkowy ma certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. Znak ten jest wiodącym w świecie gwarantem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Jeśli wybierany produkt cechuje się właśnie tym oznaczeniem, to znaczy, że jest wolny od szkodliwych dla ludzkiego zdrowia substancji. Jest to bardzo ważne w kontekście użytkowania tekstyliów łazienkowych.

Zerknij także na to, jak rozbudowany jest asortyment danego sklepu. Powinien on zawierać dywaniki łazienkowe w rozmiarach 38 × 50 oraz 50 × 70 o gramaturze 600gsm i 700gsm.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy